Facebook Google+ Twitter

Sarkozy spotkał się z rodzinami pasażerów zaginionego samolotu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-01 22:28

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy spotkał się z rodzinami osób, znajdujących się na pokładzie zaginionego samolotu linii Air France.

Sarkozy przyznał, że szansa na uratowanie kogokolwiek jest bardzo mała. "To prawdziwa tragedia" - podkreślił prezydent Francji. Większość pasażerów samolotu, który leciał z Rio de Janeiro do Paryża, stanowili Francuzi i Brazylijczycy.

Nicolas Sarkozy rozmawiał telefonicznie z prezydentem Brazylii Luizem Inacio Lulą da Silvą, któremu przekazał kondolencje i wyrazy solidarności. Podziękował za wysiłki, jakie strona brazylijska wkłada w poszukiwania samolotu. Obaj prezydenci zamierzają być w stałym kontakcie, aby informować się o przebiegu akcji poszukiwawczej prowadzonej przez jednostki z kilku krajów.

Na pokładzie zaginionego samolotu linii Air France było 228 osób, w tym dwóch Polaków. Maszyna zaginęła nad ranem polskiego czasu nad Atlantykiem. Prawdopodobnie w samolot uderzył piorun, co spowodowało awarię instalacji elektrycznej. Szanse na to, że ktokolwiek przeżył katastrofę, są minimalne.

Większość pasażerów to Brazylijczycy, Francuzi i Niemcy, w samolocie były także osoby innych narodowości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.