Facebook Google+ Twitter

Sarkozy traci w sondażach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-23 21:31

W rok po zwycięstwie wyborczym Nicolasa Sarkozego Francuzi surowo oceniają jego prezydenturę. W całej historii Piątej Republiki popularność żadnego szefa państwa nie spadła tak szybko w ciągu jednego roku.

Według sondażu instytutu IFOP, aż 72 procent Francuzów negatywnie ocenia bilans prezydenta. Inny sondaż, przeprowadzony przez instytut Viavoice, mówi że dla 59 procent Francuzów pierwszy rok prezydentury Nicolasa Sarkozyego jest „porażką". Tylko 20 procent respondentów twierdzi, że jest to sukces.

Zdaniem Stéphane'a Roz?sa z instytutu CSA, przyczyną tak drastycznego spadku popularności są dwa zjawiska. Jednym z nich jest zbytnie wyeksponowanie życia prywatnego Sarkozyego. Francuzom nie podoba się, że ich prezydent zachowuje się niekiedy jak gwiazda filmowa, a nie jak polityk. Drugą przyczyną spadku jego popularności jest - jak uważa Stéphane Roz?s - odczucie Francuzów, że prezydent oddala się od swojego programu wyborczego, w którym obiecywał im wzrost dochodów w zamian za bardziej wydajną i intensywną pracę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.