Facebook Google+ Twitter

Sarkozy: Trzeba ożywić krajową konsumpcję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-06 12:49

Nicolas Sarkozy w wywiadzie dla najważniejszych stacji francuskiej telewizji opowiedział się za ożywieniem rodzimej konsumpcji. Jego zdaniem, trzeba też zapobiegać przenoszeniu przemysłu z Francji do krajów o niższych kosztach produkcji.

Prezydent Francji podkreślał, że mamy obecnie do czynienia z najpoważniejszym kryzysem finansowym i gospodarczym od stu lat, a w wywiadzie skupił się na sposobach złagodzenia jego skutków.

Zapowiedział między innymi zniesienie tzw. podatku przemysłowego, płaconego przez przedsiębiorstwa na rzecz lokalnych jednostek administracji. Zdaniem prezydenta, produkcja jest we Francji zbyt kosztowna i częściowo jest za to odpowiedzialny system podatkowy.

"Koszty produkcji jednego samochodu w Czechach, a więc w kraju Unii Europejskiej i we Francji, różnią się o 1000 euro. Jedna trzecia tej sumy to podatek przemysłowy, który nie istnieje w żadnym innym kraju Europy" - podkreślił. Prezydent ogłosił, że zniesie ten podatek od przyszłego roku, bo chce, by "fabryki pozostały we Francji".

Nicolas Sarkozy w ramach ożywienia rodzimej konsumpcji zaproponował też zwolnienie od podatku osób płacących dotąd jego najniższą stawkę lub też niewymaganie płatności jednej trzeciej tego podatku.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.