Facebook Google+ Twitter

Sarny zamieszkujące cmentarz w Miłostowie nie zostaną odstrzelone

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2007-07-25 09:57

Radykalna decyzja o odstrzale zwierząt zamieszkujących miłostowski cmentarz została odwołana ostatecznie przez urzędników z Wydziału Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Urzędu Miasta Poznania. Taka decyzja została podjęta po skardze Spółdzieni Pracy "Uiversum" .

Akcja wyłapywania zwierząt nie przyniosła żadnych efektów. Łowczym udało się schwytać tylko jedną sarnę / Fot. FOT. UNIVERSUM„Universum” wysłało pismo do Urzędu Miasta, w którym zwraca się z prośbą o cofnięcie decyzji o odstrzale saren. Spółdzielnia zarządzająca poznańskimi nekropoliami zapewnia, że zadba o zwierzęta.

Przypomnijmy, że Piotr Szlingiert, prezes "Universum" zwrócił sie z wcześniej z prośbą o rozwiązanie problemu do Urzędu Miasta, ponieważ spółdzielnia otrzymywala pisma od mieszkańców i z rad osiedli, w których informowano o tym, że sarny przedostając się na teren cmentarza, zjadają kwiaty z nagrobków i niszczą zieleń.

Szlingiert zapewnia jednak, że nigdy nie wnioskowali o przeprowadzenie odstrzału. Twierdzi, że sami byli zaskoczeni tak radykalnym rozwiązaniem poznańskich urzędników. – Dlatego wysłaliśmy kolejne pismo, w których prosiliśmy o zmianę tej decyzji – mówi Szlingiert. – Poinformowaliśmy jednocześnie, że skala problemu nigdy nie była na tyle duża, aby konieczny był odstrzał tych zwierząt.

Wydział Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej cofnął wydaną wcześniej decyzję. W uzasadnieniu, które jest bardzo ogólnikowe, możemy przeczytać, że „w związku z ujawnieniem istotnych dla sprawy nowych okoliczności i faktów, które nie były znane poprzednio organowi, uchylono decyzję o odstrzale redukcyjnym saren w obrębie cmentarza Miłostowo”. Zwierzęta pozostaną więc na terenie nekropolii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.