Facebook Google+ Twitter

Saryusz-Wolski: Niemcy poprą Buzka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-18 17:57

Polska ma poparcie Niemiec w sprawie kandydatury Jerzego Buzka. Potwierdził to w rozmowie z polskimi dziennikarzami wiceszef Europejskiej Partii Ludowej Jacek Saryusz-Wolski. Zakończony właśnie szczyt tego europejskich chadeków omawiał między innymi kwestię nowego szefa europarlamentu.

Wcześniej, w trakcie spotkania Donalda Tuska z Silvio Berlusconim nie osiągnięto porozumienia i żadna ze stron nie wycofała swojego kandydata. Donald Tusk przekonywał Berlusconiego do kandydatury Jerzego Buzka, a Berlusconi przekonywał z kolei Tuska do kandydatury Mario Mauro.

Jacek Saryusz-Wolski relacjonował, że na szczycie z udziałem wszystkich przywódców partii chadeckich Berlusconi raz jeszcze przedstawił swoje argumenty za Mauro. Z kolei Saryusz-Wolski przekonywał polityków do kandydatury Jerzego Buzka. Głos zabrała też Angela Merkel, która wskazała na Jerzego Buzka. "Powiedziała, że Buzek jest dobrym kandydatem, że chciałaby, aby w wyniku tego rozstrzygnięcia nikt nie było rozczarowany i że w tej materii potrzebne są dalsze rozmowy" - mówił Saryusz-Wolski.

Jeśli chadekom nie uda się ustalić wspólnego kandydata na fotel szefa europarlamentu w drodze negocjacji, to kandydatury Jerzego Buzka i Mario Mauro zostaną poddane pod głosowanie 7 lipca. Wtedy to zbierze się kongres Europejskiej Partii Ludowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.