Facebook Google+ Twitter

Sasin: "Sprawa ułaskawienia Adama S. jest próbą skompromitowania Lecha Kaczyńskiego"

Adam S., wspólnik Marcina Dubienieckiego, ułaskawiony przez prezydenta Kaczyńskiego, wywołał w ostatnich dniach wiele kontrowersji. Konrad Piasecki rozmawiał na jego temat z Jackiem Sasinem (ministrem w kancelarii Lecha Kaczyńskiego).

Jak twierdzi Jacek Sasin, sprawa ułaskawienia Adama S. jest błahostką, którą zaczęto ostatnio wyolbrzymiać. Zaznacza także, że w tym przypadku mamy tak naprawdę do czynienia jedynie ze skróceniem okresu zawieszenia. Tryb, który został zastosowany w tej sprawie, był wykorzystywany również w innych przypadkach i używali go także poprzednicy Lecha Kaczyńskiego.

Jak powiedział Jacek Sasin, sprawa ta jest wyraźnie wykorzystywana w walce politycznej. W czasie jej trwania nie złamano jednak żadnych przepisów czy procedur. Bazując na zmienności ostatnich sondaży, dotyczących przewidywanego zwycięstwa PiS w wyborach parlamentarnych, minister stwierdził, że "to jest taka próba skompromitowania osoby zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a przez to uderzenia w formację polityczną, z której on pochodzi".

Wniosek o ułaskawienie Adama S. podpisał Piotr Kownacki

Kolejną postacią związaną z tym ułaskawieniem jest Andrzej Duda, prawnik i były wiceminister sprawiedliwości. Jego nazwisko powiązane jest ze sprawą ułaskawienia Adama S. kontekstem podejrzeń. Jacek Sasin zaznacza, że Andrzej Duda to prawnik, dla którego prawo i przestrzeganie procedur jest niezwykle ważne, a jego milczenie jest właśnie tego efektem.

Jacek Sasin, poproszony o ocenę postępowania Marcina Dubienieckiego, przypomniał, że w Polsce każdy ma prawo do wypowiadania swoich poglądów i nie powinniśmy nikomu go odbierać. Jako osoba bliska zmarłemu prezydentowi powinien jednak zastanowić się nad wypowiadanymi stwierdzeniami. Ruch imienia Lecha Kaczyńskiego to stowarzyszenie łączące wszystkich aktywnie działających na rzecz pamięci tragicznie zmarłego prezydenta. Marcin Dubieniecki jest jednak osobą, która niechętnie bierze udział w takich przedsięwzięciach.

Tomasz nałęcz: Wyjaśnimy sprawę ułaskawienia Adama S.

Na czele Ruchu imienia Lecha Kaczyńskiego, najprawdopodobniej stanie Maciej Łopiński, który bardzo aktywnie uczestniczył w jego tworzeniu. Kwestia ambicji politycznych ruchu będzie należała do jego członków. Przewidywaną datą "narodzin" ruchu jest 10 kwietnia, czyli dzień, w którym będziemy obchodzić pierwszą rocznicę tragicznego wypadku w Smoleńsku.

Ostatnie pytanie zadane Jackowi Sasinowi dotyczy otwarcia sarkofagu Lecha Kaczyńskiego. Minister przyznaje, że zna prawdę na temat podejrzewanego otwarcia. Przypomina jednak, że jest to bardzo delikatna kwestia i nie powinniśmy się nią zajmować publicznie.

Źródło: Sasin: Sprawa Adama S. to próba uderzenia w PiS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

gkrecińska@wp.pl
  • gkrecińska@wp.pl
  • 08.03.2011 16:36

Jeżeli Prezydent Lech Kaczyński ułaskawiłby gangstera tak jak Kwaśniewski i walęsa- byłby to usprawiedliwiony powód zorganizowanie na niego udanego zamachu ? , a teraz opluwanie J.Kaczyńskiego.PO-sięgnęło już dna na czele z komoruskim i jego klaunami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jerzy kod
  • jerzy kod
  • 08.03.2011 15:15

nareszcie się ktoś wziął za tego pasożyta Dubienieckiego.......tyle że w naszym wymiarze sprawiedliwości to sprawa tego pajaca będzie się ciągnęła latami a najszybciej to zostanie umorzona z powodu braku dowodów. To jest nasze państwo prawa.............gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.