Facebook Google+ Twitter

Saska Kępa na jazzowo

Już w najbliższą sobotę w Warszawie odbędzie się V Święto Saskiej Kępy. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie jazz. Przyjdź i poczuj niepowtarzalny klimat ulicy Paryskiej.

Logo / Fot. OrganizatorŚwięto rozpocznie się od festynu, na którym znajdą się stoiska z rękodziełem, ceramiką, biżuterią i regionalnymi przysmakami. Impreza zacznie się o godz. 14.

Główną atrakcją będzie koncert galowy "Pokolenia Polskiego Jazzu", zaplanowany na godz. 19. Usłyszymy Mistrzów Polskiego Jazzu z rodziną, czyli młodym pokoleniem wychowanym na jazzie, a będą to: Urszula Dudziak wraz z córką Kasią Urbaniak oraz Zbigniew Namysłowski (jeden z najoryginalniejszych w Europie saksofonistów) z Jackiem Namysłowskim (jego synem), Marią Namysłowską-Rumińską (jego córką) i Marcinem Rumińskim (jego zięciem). Z własnym recitalem wystąpi wokalistka Aga Zaryan (niedawno wydała płytę w amerykańskiej wytwórni Blue Note). W ramach "Agnieszka Osiecka na jazzowo", będzie można posłuchać bloku piosenek patronki Święta Saskiej Kępy, w interpretacji Ewy Bem, Lory Szafran i Kuby Badacha. Na zakończenie przygotowano projekt warszawskich jazzmanów "Fryderyk Chopin na Jazzowo". Jest to pierwsza próba przetransponowania Chopina na kwartet jazzowy, wokalistę jazzowego i orkiestrę symfoniczną. Wystąpią: Warsaw Paris Jazz Quintet oraz Orkiestra Symfoniczna Perfect Girls & Friends pod dyrekcją Wojciecha Zielińskiego. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke.

Aga Zaryan podczas koncertu. / Fot. Grzegorz Dembiński/PolskapresseŚwięto Saskiej Kępy odbywało się rokrocznie w maju, jednak w tym roku, z uwagi na stan alarmowy, zostało przesunięte na wrzesień. Ale to nie jedyna innowacja. Tym razem święto będzie miało miejsce na ul. Paryskiej, z uwagi na trwający remont ul. Francuskiej (na której dotychczas odbywała się impreza).

Ta inicjatywa kulturalna z każdym rokiem cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko mieszkańców Saskiej Kępy lecz także wszystkich warszawiaków. Dzięki niej ta część prawobrzeżnej Warszawy zaczyna tętnić życiem. Impreza na stałe wpisała się w harmonogram kulturalno-artystyczny miasta. To co przyciąga ludzi to happeningi, parady, sceny muzyczne, wystawy, pokazy filmowe oraz ogródek jordanowski dla najmłodszych.

Każda edycja tego święta ma swój motyw przewodni, jak: twórczość Agnieszki Osieckiej ("To był maj, pachniała Saska Kępa..."), kultura francuska ("Vive la France"), STS-y i polskie lata 60. ("Piękni Dwudziestoletni - lata 60-te") oraz tango i salsa ("Tango i Salsa na Saskiej"). W tym roku przyszedł czas na kulturalne zjawisko powojennej Polski, jakim był jazz.

Organizatorami są: Stołeczna Estrada i Urząd Dzielnicy Praga-Południe. Szczegółowy program znajduje się na stronie.

Święto Saskiej Kępy
Warszawa - ul. Paryska
11 września - godz. 14-22
wstęp wolny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

@ Jaś Kowalski
Proponuję przeczytać: http://grzegorj.w.interia.pl/popraw/dokad.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jaś Kowalski
  • Jaś Kowalski
  • 10.09.2010 20:50

Łukasz Mic Wczoraj 23:04
To już wiem, gdzie się wybierzemy ;)

Jeśli już, to "dokąd", a nie "gdzie".
I to pisze dziennikarz :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki. :) Jak pogoda dopisze, to czemu nie. ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już wiem, gdzie się wybierzemy ;) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.