Facebook Google+ Twitter

S.A.Swann: Wilczy Amulet. Drugi rozdział niezwykłej przygody

Krzyżacy, niewierni, wilkołaki i fragment historii Polski. Niezwykły kalejdoskop w doskonałej oprawie łączący w sobie motyw horroru, romansu i miecza, czyli intrygująca powieść, od której trudno się oderwać.

Wilczy Amulet / Fot. S.A.SwannZakon krzyżacki niestrudzenie szerzy wiarę na ziemiach pruskich. Jak się okazuje niewierni to tylko niewielki kłopot w porównaniu do prawdziwych problemów. Oto na tych ziemiach wilkołaki wybrały wolność wymawiając posłuszeństwo dawnym panom.

W okolicy graniczącej z Rzeczpospolitą dochodzi do tajemniczych napadów na wioski i okrutnych mordów. Ktoś bezwzględnie zabija mieszkańców z okrucieństwem niespotykanym dotąd. Na odsiecz ruszają tajemniczy łowcy zwani woljagrami uzbrojeni w broń powleczoną srebrem. Na płaszczach noszą czarne, krzyżackie krzyże.

Podczas pościgu za wilkołakami jeźdźcy wpadają w zasadzkę. Tylko nielicznym uda się umknąć. Kilku umrze z powodu odniesionych ran. Wilkołaki nienawidzą swoich prześladowców i rozprawiają się z nimi okrutnie. Pokiereszowani rycerze trafiają do niewielkiego polskiego grodu, gdzie z uwagi na wciąż otwartą nienawiść Polaków do Zakonu nie są zbyt mile widziani.

Pan grodu udziela im schronienia. Jednym z poważnie rannych rycerzy niemieckich zajmuje się dziewczyna, która nie rozstaje się ze srebrnym krzyżykiem na piersi. Jak się ma niedługo okazać nie jest to tylko jej ozdoba ani zwykły krucyfiks. To talizman, który nie pozwala jej na odkrycie własnej tożsamości. Jednak pewnego dnia spotyka w lesie wilkołaka, który nie czyni jej krzywdy tylko prosi o zdjęcie krzyżyka. Od tego momentu akcja nabiera niespotykanego tempa.

Książka S.A.Swanna to druga część po „Wilczym miocie”, w której toczy się bezwzględna wojna pomiędzy Kościołem a poganami. Tym razem jednak autor przenosi nas w czasy, gdy posłuszne dotąd Zakonowi wilkołaki wybrały wolność. Miecze Zakonu Krzyżackiego obróciły się przeciw niedawnym sprzymierzeńcom. Ci jednak nie zamierzają przyglądać się biernie tej sytuacji.

Wciągająca powieść odurza czytelnika magią, opowieściami o odległej krainie pośród lasów Prus i Litwy w okresie, który w naszej historii nadal stanowi w niektórych dziedzinach zagadkę owianą mgłą. Pośród tych przymiotów wyłania się mroczna i zarazem wzruszająca powieść o miłości, walce, codziennym życiu i wielkiej krucjacie z wolfjagrami na czele w epoce średniowiecza, co stanowi niejako zwieńczenie barwnej historii o walce wilkołaków z Zakonem Krzyżackim.

Fragment książki: Brat Josef myślał, że widział już piekło. Było w czarnych wrzodach, które oblepiły jego ojca, matkę, siostry i brata. W lekarzach, którzy uciekli, widząc, jak wychodzi z ogarniętego zarazą domu. Widział je w twarzach osób chodzących po ulicach Norymbergi z żarzącymi się wiązkami aromatycznych ziół, mających odpędzić plagę lub przynajmniej zamaskować wszechobecny odór śmierci. W stertach ciał porzuconych na uboczu, bo brakowało rąk, które mogłyby je pochować. Zobaczył je w poczerniałej twarzy ukochanej kobiety, pozostawionej, by umarła samotnie w rodzinnym domu.
Jednak, kiedy wstąpił do zakonu, przekonał się, że piekło może przybierać wiele form.


Autor: S.A Swann
Tytuł: Wilczy amulet
Wydawnictwo: Prószyński
Kategoria: Fantastyka
Stron: 384
Data wydania: 05.04.2011

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wydaje się, że tę książkę warto przeczytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.