Facebook Google+ Twitter

"Saszka. Sen w dwóch aktach". Teatr Współczesny zaprasza, bilety rozdane

W ramach akcji "Bilet za recenzję" mamy dla autorów W24 mamy podwójne zaproszenia na spektakl "Saszka. Sen w dwóch aktach" w Teatrze Współczesnym 17 i 18 maja o godzinie 19. Zaproszenia otrzymują: Adam Radzimirski na 17 maja, Anna Kołodziejczyk na 18 maja.

 / Fot. Magda Hueckel, teatr Współczesny„Saszka” zachwyca zarówno kunsztowną formą sceniczną jak i ważką treścią: akcja toczy się na granicy jawy i snu, teraźniejszości i przeszłości, życia i śmierci; w przejmujący sposób opowiada o bolesnych, skomplikowanych relacjach w pewnej rodzinie i próbach ich zrozumienia, podejmowanych z determinacją przez głównego bohatera, Aleksandra (w tej roli Borys Szyc).

Spektakl we Wspólczesnym to polska prapremiera sztuki białoruskiego dramaturga, aktora i reżysera, Dmitrija Bogosławskiego (ur. 1985 r. w Mińsku), dzięki której autor znalazł się w gronie finalistów Festiwalu Młodej Dramaturgii „Lubimowka 2012” w Moskwie, sztuki uznanej przez krytyków „za najbardziej nowatorski i niezwykły dramat, napisany w przestrzeni post-sowieckiej w ciągu ostatnich lat”. Autor otrzymał za sztukę drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Dramaturgicznym „Eurazja 2013” organizowanym przez Nikołaja Koladę. Jest to największy konkurs dramaturgiczny, rocznie zgłaszanych jest około 600 sztuk napisanych po rosyjsku przez młodych dramaturgów.

 / Fot. Magda Hueckel, teatr WspółczesnyTeatr Współczesny nie pierwszy raz wyszukuje utalentowanego młodego dramaturga u wschodnich sąsiadów. I robi to z przykładną starannością: to świetnie zagrane przedstawienie, w dobrych rytmach, z wycieniowanymi kreacjami Janusza Michałowskiego ( pełen ciepła i nostalgii ojciec), Borysa Szyca (niedostosowany, porywczy Saszka) i Sławomira Orzechowskiego (spolegliwy hipnotyzer, a może Charon?).Nie ma tu żadnej polityki, mędrkowania o przyszłości świata, ale jest za to dużo zadziwiającej woli zrozumienia, na czym polega budowa uczuciowych związków między rodzicami a dziećmi, w rodzeństwie, wśród najbliższych. Czasem, wydawałoby się, dość wyciągnąć rękę, ale najczęściej okazuje się, że już za późno. Saszka, Czy ty mnie kochasz?, Tomasz Miłkowski, Przegląd 17, 23.02.2014

Dla autorów W24, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie) i zadeklarują napisanie recenzji, mamy podwójne zaproszenia na spektakle 17 i 18 maja, na godzinę 19.

Na zgłoszenia czekamy w komentarzach do piątku, 16 maja, do godziny 12.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Z miła chęcią zrecenzuję kolejną sztukę we Współczesnym. Termin dowolny, ale skłaniam się bardziej do soboty 17 maja (w niedziele mecz Legii :P). Wiem, że jeszcze nie opublikowałem recenzji z "Posprzątane", ale jestem już tego bliski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Saszki..." nie widziałam, a akurat 18 maja z chęcią zrobiłabym to;) Deklaruję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto nadmienić, że sprawa drugiego biletu tyczy się tej sztuki - "Saszka". Nie robię "wielkiego halo" że nie dostałem tu drugiego biletu. Zgłosiłem swoją kandydaturę i tyle. Jeśli śa inni chętni - ok, w porządku, ja to rozumiem, a nawet to im się bardziej należy bo ja już byłem. Inaczej sprawa się ma sztuki "Nosorożec" w Dramatycznym, gdzie na tym nie byłem, chciałem pójść, mało tego jako jedyny się zgłosiłem.. a ktoś widząc, małe zainteresowanie i chyba MNIE.. uznał że wycofuje artykuł i bilety.. witamy w nowej Polsce na W24! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

haha, no cóż, jak nie ma innych chętnych jak w przypadku Teatru Dramatycznego to co? nie mogę się zgłosić? No chyba mogę! I tak też zrobiłem. Poza tym za pierwszym razem sztukę można zupełnie inaczej odebrać niż za drugim razem.. to też jeśli jest okazja i nie ma innych chętnych nie widzę ku temu przeszkód. Przeszkodą natomiast może być fakt o nieuczciwości niektórych osób, czy też ich skąpstwa. Najpierw machają bilecikiem przed noskiem, a później, jak nie ma zbyt wielkiego odzewu jakiego by chciały, mówią, że jednak biletów nie dadzą.. To po co w ogóle tworzyły artykuł z biletami?? Po prostu żal!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale co pisać w dwóch recenzjach z tego samego spektaklu?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A nie sądzi Pan, że jest to nadużycie, by zgłaszać się po darmowe bilety na ten sam spektakl? Darmowe bilety do teatru to nie obligatoryjny prezent, który "się należy". Nie chcemy potem tłumaczyć się przed teatrami, jakim cudem te same osoby otrzymują bilety po kilka razy na ten sam spektakl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie muszę sprawdzać bo wiem kto ;) a na Zemście bo to raz byłem? Nie poradzę że lubię teatr ;) pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze: link Proszę sprawdzić, kto otrzymał bilety na "Saszkę" 26 kwietnia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prosiłbym na 18 maja :) deklaruje recenzję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.