Facebook Google+ Twitter

Satanistyczne kapele staną przed sądem

Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami w najbliższych daniach złoży w prokuraturze doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez kilka zespołów satanistycznych. Zdaniem Nowaka, zespoły te, swoimi piosenkami obrażają uczucia religijne. Nowak chce też ścigać kapele z zagranicy – dowiedziała się gazeta internetowa Wiadomości24.pl.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Robert Kwiatek/Dziennik BałtyckiNowak od kilku lat przygląda się satanistycznym kapelom. – Zebrałem mocne dowody na to, że piosenkarze obrażają uczucia religijne i nawołują do nienawiści – mówi. – Oni nie mogą tak śpiewać. To przestępstwo. Za kilka dni zawiadomię o tym prokuraturę – dodaje. Jako materiał dowodowy Nowak chce przedstawić wypowiedzi liderów zespołu oraz fragmenty tekstów piosenek.

Zawiadomienie będzie dotyczyło około 10 kapel. W sądzie z Nowakiem spotkają się m.in. zespoły: Bestials Raids, Besatt czy Thunderbolt. Szefa Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami niepokoją takie m.in. wypowiedzi lidrów: "powstaliśmy po to, by wbijać gwoździe martwej ku...e na krzyżu", "nasza nowa płyta to osiem nowych kompozycji pełnych agresji i nienawiści do chrześcijańskiego Boga", czy "ja proponuję dla odmiany zdelegalizować Kościół katolicki jako instytucję zbrodniczą. Historia mówi sama za siebie, więc do gazu sk.....y". Takim wypowiedziom Ryszard Nowak mówi stanowcze "nie". – Oni myślą, że jak udzialają takich wywiadów w niszowych czasopismach, to ich wypowiedzi nie wypłyną na światło dzienne. Przez wiele lat obrażali uczucia religijne i przez ten czas uchodziło im to na sucho – podkreśla Nowak. Teraz staną przed sądem.

– Przestępstwo polegające na obrazie uczuć religijnych jest zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch – wyjaśnia podkomisarz Robert Horosz z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji. – Jeśli sąd uzna, że społeczna szkodliwość czynu nie jest znaczna może odstąpić od wymierzenia kary, orzekając środek karny (np. obowiązek naprawienia szkody) – dodaje.

Oprócz polskich zespołów zawiadomienie będzie dotyczyć również zespołów zagranicznych, które koncertowały w Polsce. Wśród nich znajdzie się Burial Hordes z Grecji. – To, że jest to grecki zespół nie znaczy, że mogą spać spokojnie – mówi Nowak – oni muszą ostosować się do polskiego prawodawstwa – dodaje. Jego zdaniem, teksty głoszone przez lidera zespołu typu: "je...ć skurwysyńskiego raka Jezusa" są niedopuszczalne. Do odpowiedzialności karnej Nowak chce pociągnąć również amerykański zespół Morbid Angel. – W piosence pt. "Kaplica wampirów" zespół nawołuje do zabicia księży – mówi.

Lista zespołów, z którymi Nowak chce spotkać się w sądzie jest otwarta. Bo - jak mówi - wciąż odnajduje nowe dowody na popełnienie przestępstw. Jego zdaniem najciekawszy materiał dowodowy znajduje się w satanistycznych czasopismach typu zin (nieregularnie ukazujący się magazyn). – Na jego łamach wokaliści satanistycznych kapel mówią to, co naprawdę myślą – mówi Nowak i dodaje: – Piosenkarze są przekonani, że ich wypowiedzi w niszowym magazynie zostaną w podziemiu. Przed sądem będą także zeznawać byli sataniści. – Rozmawiałem już z kilkoma osobami, które zgodziły się pójść do sądu – mówi Nowak.

Jeszcze w lipcu ukaże się raport Nowaka "Rockowe zespoły satanistyczne w Polsce". Praca będzie podzielona na kilka części: spis kapel, które szerzą ideologię satanistyczną, analiza treści utworów, symbolika używana przez muzyków i kalendarz imprez, które od 1986 roku odbyły się w Polsce. Zapowiedź publikacji wzbudziła wiele kontrowersji, dlatego też Ryszard Nowak chce poszerzyć raport o kilka rozdziałów. Znajdą się w nim m.in. rozdziały dotyczące wypowiedzi internautów, gróźb pod adresem autora raportu, wypowiedzi satanistów na temat raportu oraz informacja o zawiadomieniu prokuratury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Moze odrazu zorganizujmy krucjate przeciw niewierny i ateista!!!! Co bedzie dalej?? Zakaz sprzedazy plyt z muzyka metalowa i rockowa?? Prpsze bardzo, ale piractwo fonograficzne rozwinie sie w zastrazajacym tepie bo malo kogo bedzie stac na to zeby plyte kupic w zagranicznym sklepie internetowym. Panie Nowak jak nie bedzie metalu to zabierze sie pan za Dode czy Mandaryne?? A moze za techno bo jest za glosne?? A moze za hip-hop bo sa wulgaryzmy.Prosze pamietac ze istnieje Youtube.com na ktorym jest wszystko i niestety nie zarzuci pan zelaznej kurtyny na fanow metalu.Jakos sobie poradzimy.
FANI METALU, ROCKA, GOTYKU, BLACK METALI itd. ŁACZMY SIE.!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chory bełkot chorego człowieka. Może tak pójść w drugą stronę i zagonić przed oblicze sądu Arkę Noego, Armię, Chili my, i innych z kręgu radosnego nawrócenia. W końcu ktoś może uznać ich twórczość za obraźliwą, bo nawołującą do "chwalenie Pana".

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja sie zgadzam z Nowakiem - bo jako katoliczke mnie te teksty obrazaja. Gdyby ktos cos takiego napisal o muzulmanach od razu zrobilby sie szum, a chrzescijanom to tak mozna nawrzucac?
Ide pod prad i popieram Nowaka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

tia...tym bardziej, że cytowane nazwy zespołów to raczej nie mainstream nawet metalu, więc dzięki temu zyskają wśród młodych szatanowców rzeszę nowych fanów ; ]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.07.2007 15:50

Apele, grożenie sądami, wydawanie raportów za pieniądze obywateli, szczekanie, miotanie się, pięć minut Nowaka jest niezwykle korzystne dla kapel, przeciwko którym się opowiada. Jest darmową reklamą, głośnym nawoływaniem: "Hej ludzie, tak kapela szerzy satanizm! Patrzcie!" No i ludzie zobaczą, posłuchają. I błędne koło będzie się toczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.07.2007 15:34

tomekk, fragment o gazie nie jest na miejscu, zgadzam się. Ale nie jest on dla mnie niczym istotnym tutaj, jest jedynie parą w gwizdek, jedynie agresywnym wyrazem bezsilności, a może po prostu prymitywizmem mówcy.
Dowód? Wystarczy porównać ile to mamy dziennie informacji w newsach o atakach metalowców na kościół, księży, etc. w porównaniu z np. atakami tzw. islamistów. Czcze gadanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jestem ciekaw czy faktycznie zespoły poniosą jakąś karę w wyniku kolejnego raportu sporządzonego przez ... kolejnego ... chorego w tym kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bungo--dzięki za sprostowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Ale ubaw...Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami zajmuje się bardzo poważnymi problemami : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/V/VS/oswiadczenie_osr_29082006.html

i nie pisac juz o nim !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.