Facebook Google+ Twitter

Satelity odebrały sygnał z boeinga 777. Wysyłał go kilka godzin

Zaginiony boeing 777 kilka godzin po tym jak zniknął z radarów, miał wysyłać sygnał, który odbierały satelity. Takie informacje przekazał Associated Press amerykański urzędnik.

 / Fot. By Poppy (Self-photographed) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC-BY-SA-2Amerykański urzędnik twierdzi, że samolot przez kilka godzin po tym, jak zniknął z radarów, wysyłał sygnały, dzięki którym można było go zlokalizować. Nie oznacza to jednak, że były to jakieś szczegółowe dane, ponieważ Malaysia Airlines nie wykupiły takiej usługi. Sygnały te odbierały satelity.

"To podobna sytuacja jak z wyłączonymi telefonami komórkowymi, które nadal wysyłają informacje typu "jestem tutaj" do lokalnej sieci komórkowej" - powiedział urzędnik agencji Associated Press.

Niedawno pojawiły się informacje, że samolot mógł być w powietrzu jeszcze przez 4 godziny po tym, jak opuścił malezyjską przestrzeń powietrzną. Jeśli tak było, rzeczywiście mógł wysyłać sygnały.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.