Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3006 miejsce

SATELLITES - polski hołd dla The Ramones

Satellites - nowa formacja muzyków znanych z grup Dumbs i P.D.S.

 / Fot. SatellitesSATELLITES

“Interpunkcja” CD

Satellites 2017

Po rozpadzie macierzystej formacji – Dumbs – która pozostawiła po sobie trzy świetne albumy, mniej lub bardziej naśladujące styl The Ramones – Kuba Janczewski wcale nie przeszedł na muzyczną emeryturę. Obok prowadzenia polskiego Fan Clubu The Ramones, stanął właśnie na czele nowej formacji – Satellites, do której zaprosił starych kumpli z legionowskiej grupy P.D.S. W ten sposób powstał skład: Kuba (śpiew, bas), Wojtek ‘Joyo’ Głowala (gitara) i Mariusz ‘Mery’ Kopczyński (perkusja). Nagrania zarejestrowano podczas kilku sesji w studio ChleFF w Legionowie w latach 2014-2015, a uczestniczyli w nich także goście wspomagający zespół w chórkach.

Nie było możliwości, by Satellites zostawili na boku swą główna inspirację czyli The Ramones… i całe szczęście. Duch Ramonesów unosi się nad tą płytą, ale nie tak ewidentnie, jak to było w przypadku Dumbs. Jest po prostu dynamicznie, punk rockowo, w starym, oldschoolowym stylu z korzeniami w latach 70-tych, a nawet dalej – bo zespół sięgnął po piosenkę „Then I Kissed Her” z repertuaru surfowych rock’n’rollowców z The Beach Boys (1965) i zrobił to nie gorzej niż bardziej ją masakrujący The Lurkers w 1978 roku.

Świetna płyta z takimi przebojami jak „Suicide”, „I Told You So”, „Pojebany”, Holes In My Brain”, „Take My Hand”, „Idiota”, „The Bravest Girl” czy wspomniany „Then I Kissed Her”. Wydanie w gustownym czerwonym digi-packu z wkładką z tekstami. Szukajcie kontaktu z Satellites na koncertach, bo zabawa przy ich muzyce gwarantowana.

Kontakt z zespołem: www.facebook.com/satellites.punk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.