Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11334 miejsce

Satysfakcja z pracy

Osoby niepełnosprawne nie mają łatwo na rynku pracy i trudno się z tym nie zgodzić. Niedawno można było usłyszeć nie, co więcej o osobach niepełnosprawnych, ponieważ 14 lutego obchodziliśmy Dzień Chorego na Padaczkę.

Osoby niepełnosprawne nie mają łatwo na rynku pracy i nie da się temu zaprzeczyć. Niedawno można było usłyszeć nie, co więcej o osobach niepełnosprawnych, ponieważ 14 lutego to nie tylko popularne Walentynki, ale również Dzień Chorego na Padaczkę i ta data zapewne stała się okazją do przypomnienia o osobach niepełnosprawnych.

Osoby niepełnosprawne mają takie prawo do decydowania o swoim wykształceniu i swojej drodze zawodowej, podobnie jak osoby zdrowe. Wciąż jednak można się spotkać z opinią, że osoby niepełnosprawne powinny wybierać szkoły zawodowe. Takie stwierdzenie jest niezrozumiałe. Wybór szkoły, kierunku kształcenie powinien być podyktowany możliwościami i zainteresowaniami. Osoby niepełnosprawne doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie zawody mogą wykonywać. Nie namawiajmy ich na siłę do podjęcia nauki w szkole zawodowej, podając, jako argument, że takie są potrzeby rynku. Nie przekonujmy również za wszelką cenę do podjęcia studiów, jeżeli dana osoba chce szybciej rozpocząć pracę zawodową. Piszę o tym, ponieważ kilka dni temu można było wysłuchać ciekawej audycji w radiowej Trójce. Jest ona dostępna tutaj http://www.polskieradio.pl/9/5527/Artykul/1726018,Niepelnosprawni-na-rynku-pracy-czyli-satysfakcja-i-lzy-wzruszenia.

Praca w życiu osób niepełnosprawnych pełni bardzo ważną funkcję, w mediach pojawiają się nawet opinie, że często nawet terapeutyczną. Oczywiście na pewno każdy potrzebuje kontaktu z ludźmi, im dłużej przebywamy w domu, im dłużej trwa nasza bierność zawodowa, tym trudniej wrócić do pracy. Zaczynamy niżej oceniać swoje umiejętności. Bywa, że jesteśmy dla siebie bardzo srodzy. To dotyczy, każdej osoby, która nie może znaleźć zatrudnienia. Często w naszych dyskusjach pojawia się, że chcemy mieć normalną pracę, o której także warto przeczytać http://diru.pl/normalna-praca-istnieje/. Tylko ten skrót myślowy najpewniej oznacza, że chcemy mieć pracę, w której będziemy godnie traktowani i w której będziemy akceptowani. Dzięki temu będziemy mogli doskonalić się, poszerzać wiedzę i przyczyniać się do rozwoju firmy, a dla osób niepełnosprawnych oznacza to również to, że nie będą izolowani. Taka praca daje szansę osobom niepełnosprawnym satysfakcję, zresztą, czy tylko im? Chyba każdemu na tym zależy. Jednak najprostsze rzeczy chyba najtrudniej zrozumieć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.