Facebook Google+ Twitter

Saudyjscy biznesmeni są zainteresowani inwestycjami przed Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 20:11

Saudyjscy biznesmeni są zainteresowani warszawskimi inwestycjami związanymi z Euro 2012. Grupa inwestorów spotkała się z ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim.

Otoczenie wokół stadionu narodowego, działki pod miejsca miejsca hotelowe - tym Warszawa chce zachęcić Saudyjczyków do inwestycji. Jak podkreślił minister Drzewiecki, samo otoczenie Stadionu Narodowego potrzebuje inwestycji wycenianych na około 6 miliardów złotych.

Przewodniczący Rady Saudyjskich Izb Handlowych Yousef Jarmi Al-Owaimer powiedział, że Saudyjczycy są zainteresowani inwestycjami, jednak - jak zaznaczył - te muszą być przede wszystkim opłacalne. "Inwestorzy zawsze oczekują zwrotu inwestycji. Z drugiej strony - jesteśmy gotowi i chętni, by inwestować tutaj tak jak nigdzie indziej" - podkreślił przedstawiciel saudyjskich biznesmenów.

Minister Drzewiecki ma nadzieję, że wymierne efekty poszukiwania bliskowschodnich inwestorów powinny być widoczne w czasie listopadowej wizyty premiera w Arabii Saudyjskiej.

Wizyta saudyjskich biznesmenów w Polsce potrwa do 31 lipca. Saudyjczycy pojadą również do Gdańska i Poznania. Tam również zapoznają się z ofertami inwestycji przed Euro 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.