Facebook Google+ Twitter

Saudyjski potentat otwiera w Polsce centrum logistyczne

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-03 19:05

Saudyjska spółka Sabic, zajmująca się m.in. produkcją tworzyw sztucznych, zamierza uruchomić w Kutnie duże centrum logistyczne. Będzie tu magazynować produkty. Centrum ma rozpocząć działalność 1 stycznia 2007 r.

 

Początkowo usługi logistyczne spółce z Arabii Saudyjskiej świadczyć ma holenderska firma Nijhof Wassink, która działa w Polsce od 1990 roku. W Kutnie Holendrzy są właścicielami magazynów, silosów zbożowych oraz dealerami ciężarówek Volvo.

- W związku z saudyjskim projektem rozbudujemy swoje magazyny - mówi Maciej Pińczak, dyrektor Nijhof Wassink w Kutnie. - Już w 2007 roku Sabic chce importować 150 tysięcy ton towarów rocznie, a cztery lata później ma to być 350 tys. ton. Nasza umowa została podpisana w ubiegłym tygodniu i jest za wcześnie, by podawać precyzyjne dane dotyczące wartości inwestycji. Wiadomo natomiast, że będziemy zwiększać zatrudnienie. Z całą pewnością także w usługach pośrednich pojawią się nowe miejsca pracy. Obecnie nie potrafię jeszcze podać konkretnych liczb.

Szczegółów inwestycji nie chce także zdradzać dyrektor Sabic Polska.

– Po otwarciu centrum logistycznego w Kutnie znajdziemy się bliżej naszych klientów - mówi Piotr Kwiecień, dyrektor Sabic Polska. – Będzie ono bazą dla regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Myślę, że dzięki tej inwestycji sprzedaż spółki w Polsce może wzrosnąć nawet do 40 procent. Centrum w Kutnie jest kolejnym krokiem naszej ekspansji na tym rynku.

Dotychczas produkty sprzedawane w Polsce przez Sabic sprowadzane były z fabryk w Niemczech i Holandii. Spółka Sabic produkuje polietylen liniowy do produkcji folii stretch, a ponadto surowce chemiczne, produkty PCW, nawozy sztuczne oraz metale. Firma ma osiemnańcie fabryk w Arabii Saudyjskiej oraz zakłady w Holandii i Niemczech.
(ml)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.