Facebook Google+ Twitter

Sawa zaprasza na warsztaty filmowe

Na Warsztatach Filmowych można się nauczyc podstaw sztuki operatorskiej,jak napisać scenariusz, podstaw reżyserii i montażu filmowego.

Klub Filmowy "Sawa" przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (ul. Elektoralna 12 w Warszawie), działający już 42. rok, kończy kompletowanie grup na semestr operatorski (z elementami reżyserii i montażu), który rozpocznie się 20 października 2009. Dla początkujących mamy warsztaty filmowe.

Na nasze warsztaty uczęszczał między innymi Wojtek Staroń, teraz operator najbardziej nagradzanego filmu polskiego w 2006 roku - "Plac Zbawiciela", szwenkier w cz. IV i V przygód "Harry Pottera", a także Rafał Skalski, który jako najmłodszy w historii autor został laureatem Grand Prix Krakowskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych. W warsztatach uczestniczyli też aktorzy Marcin Kwaśny, Dominika Figurska, Michał Chorosiński i wiele innych osób, obecnie twórców w kinie profesjonalnym.

Na jesieni semestr operatorski z elementami reżyserii i montażu. Po nim na wiosnę nauczyć się będzie można: jak napisać scenariusz, jak reżyserować, jak pracować z aktorem, jak montować film na komputerze, realizować etiudy według własnego pomysłu. Uczestnicy którzy ukończyli warsztaty filmowe, bądź też zdobyli podstawową wiedzę samodzielnie, mogą kontynuować swoją twórczość w grupie zaawansowanych. W klubie w ciągu 41 lat zrealizowano 225 filmów. Filmy te prezentowane były w większości krajów europejskich oraz Australii, Japonii, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych.

W czasie 41 lat istnienia klubu jego członkowie zdobyli 443 nagrody, w tym 350 na konkursach w kraju i 93 nagrody na konkursach międzynarodowych. W ostatnich latach, 30 osób z AKF "Sawa" pomyślnie zdało egzaminy do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi i Katowicach, bądź też do uczelni filmowych w Nowym Jorku w Nancy we Francji oraz w Leeds w Wielkiej Brytanii, Amsterdamie, Berlinie i Maladze i Kopenhadze.

Dokładne informacje na temat zapisów uzyskać w dowolnym terminie, pod numerem telefonu:
601-238-464 lub mailowo: akfsawa@interia.pl, akfsawa.w.interia.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.