Facebook Google+ Twitter

Sawicki: szef KRUS odwołany za błędy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-08 08:14

Minister rolnictwa tłumaczy, że szef KRUSu został odwołany, ponieważ popełnił błędy organizacyjno-administracyjne. Marek Sawicki podkreślił, że powodem nie było zarzucane Romanowi Kwaśnickiemu złamanie ustawy antykorupcyjnej.

Gościa "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia uważa, że nominowanie Romana Kwaśnickiego na stanowisko szefa KRUS jednak nie było błędem. Minister rolnictwa powiedział, że go zdymisjonował, ponieważ - jak zaznaczył - spokój i bezpieczeństwo tej instytucji jest najważniejsze. "Jest to zbyt poważna firma, którą czeka reforma" - podkreślił Marek Sawicki.

"Przeprowadzone przeze mnie badania nie potwierdzają łamania ustawy antykorupcyjnej. Pan prezes Kwaśnicki jeszcze w marcu 2003 roku zrezygnował z zasiadania w organach rzeczonej spółki. Zaś jeśli chodzi o tak mocno rozkręcony przez media nepotyzm, na 14 osób, bohaterów tych artykułów, okazuje się, że 9 osób to ludzie zatrudnieni już w latach 91 - 98" - mówił w "Sygnałach Dnia" minister rolnictwa.

Kilka dni temu temu, "Rzeczpospolita" poinformowała, że Romanowi Kwaśnickiemu zarzuca się między innymi: zatajenie w oświadczeniu majątkowym faktu zasiadania w prywatnej spółce, tworzenie dobrze płatnych stanowisk dla swoich znajomych, niegospodarne decyzje oraz podróże prywatne za służbowe pieniądze. Były szef KRUS nie zgadza się z tymi zarzutami i zapowiedział pozwanie gazety za pomówienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.