Facebook Google+ Twitter

Scars on Broadway - rockowa alternatywa

Kiedy System of a Down zawiesił swoją działalność, muzycy rozeszli się, aby pracować nad swoimi projektami. Szybko Serj Tankian i Daron Malakian uciszyli krytyków. Rozpad System of a Down dał fanom dwie fantastyczne płyty, w tym Scars on Broadway.

 / Fot. Okładka płytyW 2006 roku System of a Down zawiesił swoją działalność. Nie była to początkowo dobra wiadomość dla fanów zespołu, jednego z najlepszych zespołów ostatnich lat, grających rock, metal oraz alternatywę, w dodatku wszystko w idealnych dla słuchacza proporcjach.
Można by wręcz rzec, że każdy fan cięższych brzmień znajdzie w repertuarze Systemu coś dla siebie. Czas jednak potrafi wszystko zweryfikować i dziwne decyzje potrafią okazać się słuszne.

Pierwszy zamknął usta krytykom rozpadu Serj Tankian, wydając w 2007 roku solowy krążek zatytułowany "Elect the Dead". Singiel mógł nieco szokować fanów dawnego System of a Down. Muzyka Tankiana dość znacznie różniła się od dawnych brzmień. Mimo tego była naprawdę dobra i trafiła do dużej rzeszy odbiorców.

Fani System of a Down zaczęli wyglądać z niecierpliwością na odpowiedź Darona Malakiana - drugiego wokalisty i gitarzysty zespołu. Z Daronem współpracował John Dolmayan, znany również z Systemu, perkusista. Niecały rok po "Elect the Dead" doczekaliśmy się płyty Scars on Broadway - zespołu Darona, zatytułowanej właśnie"Scars on Broadway".

Album też nie okazał się być podobny do tych, które mieliśmy okazję usłyszeć w wykonaniu System of a Down. Okazał się być czymś zupełnie nowym, ale zarazem intrygującym i to właśnie może się podobać. Scars on Brodway grają bowiem rock i metal alternatywny. Osobiście wydaje mi się, iż głównie śpiew Darona zostaje utrzymany w rockowym klimacie, natomiast jeśli chodzi o instrumenty to widoczna jest metalowa alternatywa. Jest to bardzo sprawne połączenie, dające naprawdę godny uwagi efekt.

 / Fot. screen z profilu zespołu w serwisie MySpace - http://www.myspace.com/scarsonbroadwayOdbiegnięcie od specyfiki System of a Down, jak przyznają sami artyści na swojej stronie internetowej, było ich zamierzeniem. Trzeba przyznać, że zostało zrealizowane bardzo dobrze. Poza tym warto uwzględnić, że większość utworów znacznie różni się od siebie. Daron Malakian na stronie zespołu napisał też, iż wydaje mu się, że utwory z projektu Scars on Broadway są jego dotychczasowym najlepszym osiągnięciem. Chyba można mu przyznać rację. Utwory nie są zbyt długie, ale to nie pozwala się słuchaczowi nudzić.

Bzdurą jest, że Malakian sprawdzał się jedynie jako wokalista pomocniczy u boku Tankiana w System of a Down. Solówki Darona są naprawdę imponujące, a teraz, gdy nie ma koło niego Serjego mogą obaj iść swoimi ścieżkami, realizując własne plany.

Wracając do muzyki to charakteryzuje ją niezwykły kontrast. Szybkie kawałki przeplatają się z wolniejszymi momentami. Utwory są bardzo rytmiczne, w czym
duża zasługa perkusisty - Johna Dolmayana. Prawdą jest jednak stwierdzenie, iż talent lidera - Darona Malkiana przykrywa resztę zespołu. W tekstach utworów znajdziemy natomiast (jak się okazuje) wciąż aktualny motyw "Sex, drugs, rock and roll".

Płyta bezapelacyjnie jest godna polecenia. Pozostaje nam tylko czekać na kolejne projekty Scars on Broadway.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.