Facebook Google+ Twitter

Scena Alternatywna MDSM – MDSM SA w Oświęcimiu

Przedstawienie młodzieży niszowych obszarów muzyki, poetyckiego słowa, aktywności teatralnej oraz działań plastycznych to odpowiedź na często skomercjalizowaną ogólnodostępną ofertę. Zapraszamy na pierwszy spektakl 18 czerwca br.

 / Fot. MDSMZapraszamy do udziału w nowym przedsięwzięciu kulturalnym - MDSM SA – czyli Scena Alternatywna MDSM. Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbędzie się 18 czerwca br.

O 19.30 zaprosimy na Przystanek Teatr. Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego Bogusława Schaeffera wykona znakomity Jan Peszek; o 20.45 Piotr Macierzyński będzie gościem Anty-salonu poezji a na finał wystąpi Wieśniaczy Zespół MIĄŻSZ.

Kultura składa się dziś z ofert, nie nakazów; z propozycji a nie norm. Nie posiada „ludu” do oświecenia i uszlachetniania; posiada natomiast klientów do uwodzenia. Uwodzenie w odróżnieniu od oświecenia czy uszlachetnienia, nie jest zadaniem do jednorazowego, raz-na- zawsze spełnienia, lecz niekończącą się czynnością. Funkcją kultury nie jest zaspokajanie istniejących potrzeb, ale stwarzanie nowych. Jej troska naczelną jest zapobieganie satysfakcji, która nie pozostawiłaby miejsca dla dalszych, nowych i jeszcze niezaspokojonych pożądań i zachcianek.

Zygmunt Bauman

Ten cytat wybitnego socjologa, jednego z najbardziej rozpoznawalnych w świecie autorytetów naukowych, wyraża najpełniej przesłanie, które towarzyszy najnowszemu projektowi Domu Spotkań skierowanemu do oświęcimskiej młodzieży. Scena Alternatywna MDSM to propozycja dla młodych mieszkańców miasta i okolicy. Przedstawienie młodzieży niszowych obszarów muzyki, poetyckiego słowa, aktywności teatralnej oraz działań plastycznych to odpowiedź na często skomercjalizowaną ogólnodostępną ofertę. Chcielibyśmy bardzo, by prezentacja off-owych form artystycznych stała się wyzwaniem intelektualno-estetycznym. Kluczem planowanych dwa razy do roku spotkań będzie poziom twórczych eksperymentów, który – mamy nadzieję – zadowoli najbardziej wymagających odbiorców.

Program:

19.30 Przystanek Teatr
Bogusław Schaeffer
"Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego"
Wykonanie: Jan Peszek

20.45 Anty-salon poezji
Piotr Macierzyński

21.15 Niszowe studio dźwięku
Wieśniaczy zespół MIĄŻSZ


Informacja MDSM w Oświęcimiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.