Facebook Google+ Twitter

Scena z chłopcem na wózku. Nauczyciel - wielki zawód

Współcześnie edukacją naszych dzieci zajmują się nauczyciele z dyplomami, wspierani przez specjalistów, którzy fachowo wspomagają procesy wychowawcze. Jaki jest skutek kształcenia? Czy jest ono lepsze, niż kiedyś? Czy dzieci są mądrzejsze?

 / Fot. w24

Piękna sala


W naszym mieście wybudowano w kościele wysiłkiem mieszkańców parafii piękną salę o charakterze integracyjnym ze wspaniałą sceną. Zaopatrzona w doskonałe wykończenie i akustykę sala stwarza szeroki wachlarz możliwości, od spotkań religijnych poprzez konferencje i wykłady aż do występów teatralnych.

Z racji powstania tak pięknego przybytku od ok. 2 lat tradycją stały się bożonarodzeniowe występy dzieci i młodzieży z pobliskiej szkoły. W tym roku było tak samo.

Na popołudniową godzinę w mikołajki zaproszono rodziców klas 1-6, aby przyprowadzając pociechy, mogli docenić pracę swoich dzieci i ich nauczycieli.

W pięknej sali, nazwanej imieniem bł. JP II, niektórzy przybyli rodzice spodziewali się doznań wzbogacających ich wnętrze, ale stali się uczestnikami i świadkami czegoś zupełnie innego.

Występy


Gdy na scenie występowały kolejne klasy, niektórzy rodzice zainteresowani byli występami jedynie swoich własnych dzieci. W czasie występów dzieci z innych klas zajęci byli rozmowami. Gdy ich pociechy ukończyły występ, głośno zbierali się do wyjścia i umawiali na wieczorne spotkania. Niektórzy stali ostentacyjnie odwróceni od sceny. Bez przerwy odzywały się dzwonki telefonów. Niektórzy zajęci byli wysyłaniem SMS-ów lub przeglądaniem plików ze swoich telefonów lub mp4.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

OA
  • OA
  • 13.03.2012 07:43

P. Ewelino, była pani na tym przedstawieniu?? Nie??? A ja byłam i widziałam to co pan Lis opisał, nieco inaczej to wyglądało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina
  • Ewelina
  • 15.02.2012 10:59

Popieram p.Lisa w 100%. Uwagi osób, które nie mają odwagi odpowiadać za swoje słowa są żenujące, tak jak pozostawienie dziecka na wózku na scenie... finał dający do myślenia... Nie do wiary, że nikogo to wtedy nie poruszyło, a otoczenie próbuje szykanować tego, który to widzi. Widocznie w tej szkole więcej energii idzie na zamiatanie pod dywan, niż na wychowywanie. Tylko klakierów sobie wychowali. Jeśli ktoś czuje się urażony tekstami p.Lisa, to chyba tylko z powodu wyrzutów sumienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
NIe mogę patrzeć na Lisa
  • NIe mogę patrzeć na Lisa
  • 13.02.2012 14:28

2. Jeśli szukasz prawdziwego fachowca, nauczyciela i wychowawcy, nie ufaj tytułom i dyplomom, bo ci, co potrafią ich tak wiele wyłożyć na stół rzadko patrzą niżej – na swoje buty. Dlatego nie widzą, gdy wychodzi z nich słoma.

Pan to by się na nauczyciela nadawał!!! Stasiu Lis na dyrektora!!!
Żenada człowieku, a tak dla ścisłości - VI klasy nie miały przedstawień razem z I klasami.
P.S. Prezent podobał się żonie???Jakieś perfumy dostała z wysokich obcasów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
OA
  • OA
  • 11.02.2012 16:50

Tego wszystkiego kiedyś nie było. Nie było też tak „doskonale wykształconej” kadry nauczycielskiej i nie było aż takiej niekompetencji i rażącej nieudolności.

I dlatego jest pan taki jaki jest???
Coś za dużo jest pana ostatnio w mediach. Żal mi pana dzieci bę da przez pana miały traumę z dzieciństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.