Facebook Google+ Twitter

Scenariusz sercem każdego filmu. Rozmowa z Robertem Gonerą

Podczas trzeciej edycji międzynarodowego festiwalu scenarzystów Interscenario zapytaliśmy pomysłodawcę oraz dyrektora artystycznego Roberta Gonerę o pozycję scenarzystów w świecie filmu oraz o kondycję polskiego kina.

 / Fot. PAP/Maciej ChmielMateusz Malczak: Czy kiedy trzy lata temu startował Pan z pierwszą edycją festiwalu "Interscenario" spodziewał się Pan takiego pozytywnego przyjęcia prze ludzi świata filmu zarówno tych uznanych i doświadczonych jak i tych dopiero do drzwi tego świata pukających?
Robert Gonera: - Oczywiście jakieś przewidywania były, ale pewności w tej materii oczywiście nie miałem. Tegoroczna edycja jest tego najlepszym dowodem, że jesteśmy zupełnie zaskoczeni skalą zainteresowania naszym projektem. Natomiast powodem dumy i chluby jest zestaw tegorocznych warsztatów dedykowanych scenarzystom.

Kiedy trzy lata temu startował Pan z pierwszą edycją festiwalu na pewno miał Pan jakąś wizje tego projektu. Czy z perspektywy czasu jest Pan zadowolony z kierunku w jakim rozwinął się festiwal?
- Generalnie jestem zadowolony, ponieważ nie ma festiwalu, który by się plasował po trzech edycjach na naszej pozycji. To jest oczywiście pretekstem do wielu miesięcy ciężkiej pracy, aby kolejna edycja była jeszcze lepsza, a następna jeszcze lepsza i to jest naturalny rytm różnych festiwali, które mają ambicje zająć miejsce może nie w pierwszym ale dobrym szeregu. To jest festiwal branżowy, bardzo trudny festiwal.

Trzeba dotrzeć do ludzi czasami bardzo pochłoniętych swoją pracą, w związku z tym to nie jest festiwal na którym się błyszczy, to nie jest festiwal na którym odbywa się jakiś targ próżności. To jest festiwal ludzi piszących dla filmu fabularnego co podkreślam. Oczywiście wśród zaproszonych gości są ludzie piszący dla telewizji, ale naszym zadaniem jest ogarnięcie sytuacji jeśli chodzi o scenarzystów filmowych.

Dodatkowo odpowiedzialność rośnie bo od pierwszej edycji nazwaliśmy się festiwalem międzynarodowym, co więcej okazało się jak startowaliśmy, że jesteśmy jedynym takim festiwalem na świecie więc ta odpowiedzialność jest jeszcze większa. Mam nadzieje, że podczas kolejnych edycji udowodnimy, że to my a nie ktoś inny powinien to robić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

5/5 nic dodac nic ując;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 * Ja tam zauwazyłam, zresztą o tej imprezie tu pisałam http://www.doorg.info/2009/10/21/interscenario-2009/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wywiad na cztery strony ze znanym aktorem oraz prowadzącym, a zupełnie nie został zauważony... ;/. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale ode mnie 5+ musi być :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.