Facebook Google+ Twitter

Scenarzysta skarży Disneya za „Piratów z Karaibów”

  • Źródło: ngo.pl
  • Data dodania: 2006-07-27 10:57

Światowy sukces sequela "Piratów z Karaibów" został przyćmiony przez oświadczenie pewnego scenarzysty, który twierdzi, że cały pomysł na film jest w istocie jego i został mu skradziony.

mwmedia Kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp) powrócił na duży ekran z kolejną porcją ekscytujących przygód w drugiej części „Piratów z Karaibów” pod tytułem „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”. Na planie ponownie spotkali się reżyser Gore Verbinski, scenarzyści Ted Elliot i Terry Rossio oraz gwiazdy poprzedniej części: Johnny Depp, Orlando Bloom i Keira Knightley.
Jednak scenarzysta Royce Mathew utrzymuje, że to on stworzył rysunki i scenariusz do projektu, który nazwał „Nadprzyrodzonym filmem o piratach”, a teraz jego pomysł został zamieniony w przebój Disneya. Royce twierdzi, że nawet nazwa statku, będąca jednocześnie podtytułem pierwszej części filmu o piratach, została zaczerpnięta z jego projektu. Stworzył on również głównych bohaterów: Willa Turnera - imię, pod którym występuje w filmie Orlando Bloom i Elizabeth – imię postaci granej przez Kirę Knightley.
Royce utrzymuje, że zarejestrował swoje rysunki i scenariusz w amerykańskim biurze praw autorskich i zamierza pozwać Disneya, Buena Vista Home Entertainment, Touchstone Home Video oraz producenta Jerrego Bruckheimera, zarzucając im wykorzystanie jego pomysłu jako bazy dla serii „Piraci z Karaibów”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Skoro miał zgłoszone to do biura praw autorskich ( i zgłosił to przed ukazaniem się pierwszej części Piratów) to teraz ... może liczyć na grube siano... To tak jak wygrana w lotka, tylko że numerków nie musiał kreślić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiadomo co jest prawdą, ale to roztrzygnie sąd (chyba).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.