Facebook Google+ Twitter

Scenarzysta skarży Disneya za „Piratów z Karaibów”

  • Źródło: ngo.pl
  • Data dodania: 2006-07-27 10:57

Światowy sukces sequela "Piratów z Karaibów" został przyćmiony przez oświadczenie pewnego scenarzysty, który twierdzi, że cały pomysł na film jest w istocie jego i został mu skradziony.

mwmedia Kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp) powrócił na duży ekran z kolejną porcją ekscytujących przygód w drugiej części „Piratów z Karaibów” pod tytułem „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”. Na planie ponownie spotkali się reżyser Gore Verbinski, scenarzyści Ted Elliot i Terry Rossio oraz gwiazdy poprzedniej części: Johnny Depp, Orlando Bloom i Keira Knightley.
Jednak scenarzysta Royce Mathew utrzymuje, że to on stworzył rysunki i scenariusz do projektu, który nazwał „Nadprzyrodzonym filmem o piratach”, a teraz jego pomysł został zamieniony w przebój Disneya. Royce twierdzi, że nawet nazwa statku, będąca jednocześnie podtytułem pierwszej części filmu o piratach, została zaczerpnięta z jego projektu. Stworzył on również głównych bohaterów: Willa Turnera - imię, pod którym występuje w filmie Orlando Bloom i Elizabeth – imię postaci granej przez Kirę Knightley.
Royce utrzymuje, że zarejestrował swoje rysunki i scenariusz w amerykańskim biurze praw autorskich i zamierza pozwać Disneya, Buena Vista Home Entertainment, Touchstone Home Video oraz producenta Jerrego Bruckheimera, zarzucając im wykorzystanie jego pomysłu jako bazy dla serii „Piraci z Karaibów”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Skoro miał zgłoszone to do biura praw autorskich ( i zgłosił to przed ukazaniem się pierwszej części Piratów) to teraz ... może liczyć na grube siano... To tak jak wygrana w lotka, tylko że numerków nie musiał kreślić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiadomo co jest prawdą, ale to roztrzygnie sąd (chyba).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.