Facebook Google+ Twitter

"Sceny rozbierane" - zabawne opowieści o powstawaniu filmów

"Sceny rozbierane" Radosława Piwowarskiego to historie towarzyszące powstawaniu filmu i inspirowane prawdziwymi zdarzeniami.

okładka / Fot. Weronika TrzeciakZanim powstanie film, który widzimy na ekranie, pracuje nad nim cały sztab ludzi. Są to nie tylko aktorzy, lecz także m.in. reżyserzy, operatorzy kamer, garderobiane, scenografowie, cały pion techniczny odpowiedzialny za światło, dźwięk, efekty specjalne, statyści, kaskaderzy. I właśnie ludziom związanym z filmem poświęcona jest zbiór opowiadań Radosława Piwowarskiego.

"Sceny rozbierane" Radosława Piwowarskiego to historie towarzyszące powstawaniu filmu i inspirowane prawdziwymi zdarzeniami. Opowieści związane są z życiem i pracą twórców filmowych. Autor przybliża kulisy kina, życie gwiazd, ich codzienne życie i kariery. Książka składa się z 21 historii o tajemniczych tytułach - m.in. "Piersi", "Aleją gwiazd idziemy", "P-synchrony", "Valentinowe łoże" i "Trzecia śmierć Cassanovy".

Z opowiadań można dowiedzieć się, jak kończą się wielkie kariery i rodzą wielkie gwiazdy. A także, co dzieje się w hotelu czy garderobie, jak życie prywatne miesza się z tym filmowym. Historie są różnorodne i niejednokrotnie bywają bardziej fascynujące niż sam film.

Nie można przejść obojętnie wobec opowieści "Happy end" - o matce reżysera, która koniecznie chciała, by zmienił on zakończenie swojego filmu - nawet kosztem własnego pogrzebu. Niezwykle zabawne były opowiadanie "Piersi" - o cnotliwej debiutującej aktorce, która chciała powtarzać sceny rozbierane oraz "Winda" - o aktorze alkoholiku, który miał swojego anioła stróża, pilnującego go, by był trzeźwy na czas kręcenia filmu. Nie będę przytaczać więcej przykładów, bo zepsułabym zabawę czytelnikom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Też lubię :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

lubię jak autorzy doceniają rol ę poczucia umoru w swoich dziełach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję. Warto przeczytać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Recenzja napisana w b. ciekawy sposób... jak zawsze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.