Facebook Google+ Twitter

"Sceny z życia wiejskiego" Amosa Oza od jutra w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-16 11:17

17 marca trafi do księgarń najnowszy zbiór opowiadań Amosa Oza pt. "Sceny z życia wiejskiego". Książka ukaże się w serii Mistrzowie literatury Domu Wydawniczego Rebis.

 / Fot. RebisTurysta odwiedzający sielankową wieś Tel Ilan ujrzy ponadstuletnie zabudowania, wysmukłe cyprysy, zielone pagórki i sady. Kawałek Toskanii w sercu Izraela. Pod spokojną powierzchnią kryją się tu jednak tajemnice i zagadki: ktoś kopie nocami pod domem starego Pesacha Kedema. Tajemnicza postać chowa się w sypialni u Lewinów. I nie wiadomo, dlaczego agent nieruchomości został zamknięty na klucz w piwnicy domu zmarłego pisarza.

W tej fikcyjnej wsi rozgrywa się akcja wszystkich (poza ostatnim) opowiadań z nowego tomu Amosa Oza. Jest to swoiste izraelskie Macondo, miejsce wyraziste, wibrujące, dynamiczne.
Nade wszystko jednak "Sceny z życia wiejskiego" to mistrzowskie portrety postaci wędrujących z jednego opowiadania do drugiego, między tym, co już utraciły, a tym, co mają dopiero utracić. Autor z wielkim wyczuciem kreśli sylwetki bohaterów, ich losy i doświadczenia, pozwalając nam wniknąć w dramat ludzkiego życia.

Amos Oz, laureat literackiej Nagrody Izraela, najsłynniejszy i najpoczytniejszy na świecie izraelski pisarz, został uhonorowany licznymi międzynarodowymi nagrodami, między innymi Nagrodą Goethego, Nagrodą Heinego oraz Nagrodą Księcia Asturii. Jego książki zostały przełożone na trzydzieści siedem języków. Polski czytelnik zna m.in. jego powieści "Mój Michał", "Czarna skrzynka" i "Opowieść o miłości i mroku". Nakładem REBISU ukazały się "Fima", "Poznać kobietę", "Pantera w piwnicy", "Rymy życia i śmierci" i "Nagle w głębi lasu". Od kilku lat Oza wymienia się wśród kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla.

Dom Wydawniczy Rebis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa książka, muszę zapytać w mojej bibliotece czy mają ją już w swoich zbiorach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.