Schalke zdobyło Superpuchar Niemiec

Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało w karnych Borussię Dortmund w meczu o Superpuchar Niemiec.

Kibice Schalke 04 Gelsenkirchen. / Fot. Orchi, C.C. 3.0Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało w karnych Borussię Dortmund w meczu o Superpuchar Niemiec. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis.

W pierwszej części gry kibice oglądali wyrównane widowisko. Gra toczyła się głównie w środku boiska i zarówno jeden jak i drugi zespół bardziej interesował się zabezpieczeniem własnej bramki aniżeli szukaniem sytuacji do strzelenia gola. Najlepsze okazje do objęcia prowadzenia miała Borussia. W 6. minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka po strzale Grosskreutza trafiła w słupek.

Drugą groźną akcję przeprowadził jeden z Polaków występujących w tym spotkaniu. Wychowanek m.in. Delty Warszawa, Robert Lewandowski w 43. minucie gry oddał bardzo groźny strzał, który końcówkami palców obronił Fahrmann. Do przerwy żaden z zespołów nie strzelił gola i mieliśmy bezbramkowy remis.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Lewandowski znów miał niezłą okazję do zdobycia bramki. Tym razem uderzył minimalnie niecelnie. Kolejne minuty to coraz odważniejsza gra obu zespołów. Mimo wielu prób żadnej z ekip nie udało się objąć prowadzenia w meczu. Do końca regulaminowego czasu gry swoje szanse zmarnowali m.in. Kagawa czy drugi z Polaków Piszczek, a w barwach Schalke Moravek.

Ostatecznie na boisku padł bezbramkowy remis i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. W konkursie "jedenastek" lepszą ekipą okazało się Schalke, które głównie dzięki swojemu bramkarzowi wygrało 4:3.

Superpuchar Niemiec wędruje w tym roku do Schalke 04 Gelsenkirchen. Jest to pierwsze takie trofeum w bogatej historii niemieckiego klubu.