Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25909 miejsce

Schetyna będzie rozmawiał z Tuskiem o powrocie do rządu?

W rozmowie z "Salonem Politycznym Trójki" aktualny szef Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna wypowiedział się na temat Platformy, rządu i ewentualnego powrotu do ekipy Donalda Tuska.

Sonda

Czy Donald Tusk zaprosi Grzegorza Schetynę do rządu?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaZapytany na początku o chęć zdetronizowania Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego, Grzegorz Schetyna zaprzeczył jakoby chciał przewrotu w PO. "(Taki scenariusz) To bardziej w komentarzach, które źle życzą Platformie" - mówił w Polskim Radiu.

Schetyna nie wykluczył powrotu do rządu, ale wszystko będzie zależało od Donalda Tuska, z którym były marszałek Sejmu jest umówiony na rozmowę. W przyszłym tygodniu, obaj panowie mają dyskutować na temat spraw bieżących, tj. o strategii Platformy i rządu. Efekty rozmowy mają pokazać, "że jesteśmy w stanie razem pisać i realizować scenariusze" - dodał.

Schetyna zgodził się z Beatą Michniewicz, że Tusk wymaga od każdego członka rządu, by dawał z siebie wszystko. Jeśli nie ma takiej gwarancji, to premier jest zdeterminowany do usunięcia kogoś z funkcji. Polityk PO nie podjął się jednak oceny, kto z obecnego rządu nadaje się do "usunięcia".

"Premier powinien to sam ocenić" - powiedział były szef MSWiA. Jego zdaniem, szef rządu chce przeprowadzać trudne i kontrowersyjne ustawy.

Na koniec rozmowy, Schetyna został także zapytany o zagrożony mecz reprezentacji Polski z Portugalią. UEFA chce, aby przed Euro 2012 odbyły się dwa spotkania na Stadionie Narodowym. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy zaplanowany na 29 lutego pojedynek obu drużyn odbędzie się. Zapytany o to, co się stanie jeśli do spotkania nie dojdzie, odpowiedział: "Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji i nie chcę sobie wyobrażać".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 27.02.2012 18:23

z ta przeprowadzka do grecji to żart!! bo i zarobki i opieka nad rodziną jest nieporównywalna z polska my są na końcu europy a grecy kwilą bo mieli za dobrze!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
 • Andrzej
 • 19.02.2012 16:05

Negatywnie oceniający niech przeniosą się do Grecji i powrócą za pół roku do kraju.Konkordatu z 1993 roku nie podpisał Tusk.Dla porównania W Czechach,od których przyjeliśmy chrzest w 966 nie podpisano konkordatu.Jeśli w dalszym ciągu decydujemy się na odpływ kapitału do państwa Watykańskiego i przykład komisji majątkowej tracimy bezpowrotnie z budżetu miliardy dla ludzi używających tytuły :jego eksylencla.swiątobliwość,od książe-ksiądz.A cóż może Polak wyzwolony z Komunizmu skoro pozycję członków partii zastępują krewcy duchowni,inkasent w czarnej sutannie bez podatku był niedawno po kolędzie i swoje wziął,weżnie przy pogrzebie,ślubie,może mieć etat oficerski w wojsku.Ten strumień pieniędzy płynie z waszych kieszeni po ominięciu urzędów skarbowych.Bezwolne owieczki odpowiednio przestraszone ogniem piękielnym z elementami profanacji feudalnej prześcigają się i są obecnie lepsze od fanatyków fundamentalnych.Na stołku naczelnego moralisty jest instytucja ,kłóra nie uznaje sprzeciwu,posługuje się dogmatami,zresztą papież jest nieomylny.Płaska ziemia,palenie na stosie w średniowieczu,pedofilia,staruszkowie w kwiecie wieku decydują jak mamy myśleć i wtedy wiedzą jak sięgnąć do naszych kieszeni.Przed 966 rokiem byliśmy suwerennymi wolnym państwem.W trakcie Katastrofy smoleńskiej żaden święty katolicki ,błogosławiony i na ziemi mający pomniki nie pomógł swoim.
Może siła Wyższa jest niezależna od fundamentalizmu a prawa duchowe opierają się na bardziej subtelnych zależnościach.Jezus nosił sandały i koszule, jechał na osiołku.Współcześni naśladowcy mają luksusowe samochody,kochają mamonę i mają władzę nad zniewolonymi umysłami.Każdy premier działa w określonych realiach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
polka
 • polka
 • 19.02.2012 15:21

mało było afery z MIRO ZBYCHO.. jeszcze mu mało koryta kiedy to się wreszcie zmieni Rozkradli ,posprzedawali wszystko co się dało ,konta walutowe na kajmanach a człowiek zapierdala za 1200zł.JEDNA WIELKA B A N D A

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leonsjo
 • Leonsjo
 • 18.02.2012 19:07

Wg. dobrze poinformowanych w PO . służbach, biznesie Rząd D.Tuska UPADNIE. Nowy Rząd na wakacje
2012r. Szkoda Bońka , salonowca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Wyrda
 • Jan Wyrda
 • 18.02.2012 18:43

Żaden z tych dwu nie jest potrzebny w rządzie, bo obydwaj potrafią tylko nadzorować kręcenie lodów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
polak
 • polak
 • 18.02.2012 16:51

a co to kogo obchodzi ze do rzadu idzie schetyyna najpierw niech sie wytlumaczy z afery chazardowej wezcie wy wszyscy platwusy zamknijcie w stodole a ja ja podpale chamstwo i zlodziejstwo pcha sie do rzadzenia

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomalakowalski
 • tomalakowalski
 • 18.02.2012 14:52

Nie rekonstrukcja, trzeba nowych wyborów. Tusk w kampanii wyborczej zataił prawdę. Oszukał wyborców. Nic PO nie bebnilo o podniesieniu wieku przejścia na emeryturę. Tusku oficjalnie się do tego przyznał, powiedział że zrobił to celowo bo inaczej by nie wygrał. Oszukał społeczeństwo, wybory sa nie ważne! Jak zrobi skok na moją emeryturę przyjeżdżam do W-wy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wonschetyna
 • wonschetyna
 • 18.02.2012 11:29

Niech sp.....la jeden z drugim . Nienażarte bydło . Jeszcze im mało demolki .

Komentarz został ukrytyrozwiń
helmut
 • helmut
 • 17.02.2012 21:57

żeby tylko nie ten arschloch o uśmiechu głodnego aligatora rodem z hitlerlandu, haratacz gały.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 17.02.2012 17:55

Drzewiecki - skarbnik Po dlatego został ministrem sportu bo na czas euro były tam największe inwestycje i płynęła gruba kasa.Nie łudźcie się że premie dawano za dobrą robotę.To jasne że ci którzy je dostali musieli się nią dzielić z panem skarbnikiem PO.To dlatego PO postulowała zniesienie dofinansowania partii.Oni i tak byli finansowani.Schetyna jest w to tak samo umoczony jak inni z tej partii miłości, ma tylko większe niż inni wpływy i Tusk musi się z nim liczyć, zwłaszcza kiedy sypie mu się grunt pod nogami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.