Facebook Google+ Twitter

Schetyna: chcę chronić premiera Tuska, daję mu czas na budowę rządu

- Chcę chronić premiera, żeby mógł mieć czas na stworzenie koncepcji personalnej rządu. Jestem tylko częścią tej koncepcji, więc cierpliwie czekam gotowy do podjęcia wyzwań - powiedział dziś Grzegorz Schetyna podczas briefingu w Sejmie.

Sonda

Wyjazd Schetyny na urlop, to:

 / Fot. PolskapresseSchetyna pytany o możliwość szybkiego spotkania z premierem Tuskiem, powiedział, że źle by się stało, gdyby ważną decyzję premier podejmował pod presją czasu i mediów czekających na news. - Tusk jest szefem partii i rządu, to będą jego decyzje personalne, więc ja jestem na nie otwarty i cierpliwie czekam. A na razie wyjeżdżam na parę dni odsapnąć po kampanii - poinformował marszałek.

Schetyna nie chciał podjąć rozmowy na temat ewentualnych stanowisk proponowanych przez premiera.

Głównym powodem zwołania briefingu była jednak informacja marszałka Schetyny na temat możliwości łączenia mandatu poselskiego z funkcją prokuratora. - Konsultowałem się z prokuratorem Seremetem i w tej sprawie mamy podobną opinię. Nie można łączyć funkcji prokuratora z mandatem poselskim - powiedział Schetyna.

Wojna w PiS. Kaczyński szuka haków na Ziobrę?

Zapowiedział, że do 26 października posłowie muszą zgłosić informację o przeciwwskazaniach co do sprawowania mandatu, a po 26 października marszałek Sejmu podejmie odpowiednie decyzje. - W dwóch przypadkach, panów: Barskiego i Świączkowskiego, sprawa jest ewidentna, nie mogą oni łączyć tych funkcji - poinformował Schetyna. Zapowiedział, że mogą się odwołać do Sądu Najwyższego w tej sprawie, a ten zdecyduje co dalej w tej sprawie należy zrobić.

A tak walczą o stołek na lewicy: Kalisz czy Miller szefem SLD?


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ale to jest śmieszne. Dwóch panów nie potrafi się umówić na piwo, a media się tym zajmują jakby to było nie wiadomo co... Przecież do licha to nie jest spotkanie np papieża z Putinem. Albo Obamy z przywódcą Chin. Nie ta skala.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.