Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

349 miejsce

Schetyna i Zdrojewski: głosujcie na kobiety. Potrafią robić politykę

Kobiety potrafią robić politykę i wprowadzać do niej więcej ludzkich uczuć. Dlatego namawiamy: warto głosować na kobiety, głosujcie na panie, wybierajcie je do Sejmu i Senatu, bo dzięki nim polska polityka będzie wyglądać lepiej - mówił w niedzielę we Wrocławiu marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Jak poinformował w niedzielę podczas konferencji prasowej przed wrocławską siedzibą Platformy Obywatelskiej europoseł Piotr Borys w okręgu nr 1 (Jelenia Góra, Legnica) - panie stanowią 46 proc. kandydatek PO, w okręgu nr 2 (Wałbrzych) - panie stanowią 56 proc. (to rekord), w okręgu nr 3 (Wrocław) - pań jest 46 proc. Łącznie na Dolnym Śląsku w PO panie stanowią 48 proc. kandydatów. W skali kraju PO wystawiła 42 proc. kandydatek. Dla porównania w PiS i PSL panie stanowią po 37 proc." - mówił Borys.

"Rzeczywiście liczby nie kłamią. Mamy bardzo dobrą, zrównoważoną listę w każdym regionie" - mówił marszałek. Dodał, że taką wizję ma PO na to, jak powinna wyglądać polska polityka.

"Dobrze oceniamy pracę pań w tej ostatniej kadencji. Chcemy, żeby czuły się podmiotowo, żeby zmieniały polską politykę razem z nami" - mówił Schetyna.

Z kolei minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski powiedział, że panie to ozdoba list, ale to także konieczność do budowania właściwych relacji nie tylko w polityce, ale i spraw zawodowych, budowanie kultury osobistej.

Dodał, że dla niego współpraca z kobietami jest niezwykle ważna. "Na jaką byśmy nie popatrzyli instytucję: resort kultury, połowa dyrektorów departamentu to panie, dyrektorzy instytucji kultury to kobiety" - wymieniał Zdrojewski.

Obecna na konferencji prasowej posłanka Aldona Młyńczak w rozmowie z PAP powiedziała, że faktycznie w PO czuje się dobrze i właściwie. "Kobiety w PO zawsze były doceniane, bo nawet bez parytetów zawsze w pierwszej piątce były dwie kobiety" - mówiła Młyńczak.

Po konferencji prasowej obecne na niej kobiety - kandydatki do Sejmu i Senatu z list PO -wyruszyły w trasę "Platformobusem" po Wrocławiu, a w najbliższych dniach odwiedzą wyborców w całym regionie.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

erk
  • erk
  • 16.04.2012 22:02

Apel partii,której minister sprawiedliwości,odmówił był własnie podpisania i ratyfikacja konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej-brzmi groteskowo.
Pan Gowin wychodzi z założenia,że jako przykładny katolik musi podjąć zdecydowane działania przeciwko promowaniu homoseksualizmu na terenie RP.(To tak w skrócie).Dodać należy również,iż pan Gowin,tym razem -jako chrześcijanin- łaskaw był złagodzić starotestamentowe: "Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość oraz Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią" i samą karę Gowin pozostawił bez zmian -pedały w związkach mogą się lać,a państwo nie będzie w to ingerować-niech się zboki pozabijają.Może to i słuszne,może to i prawe.Ale pozostają jeszcze kobiety,których 20%,żyjących w związkach(małżeństwa)zgłosiło oficjalnie,iż są ofiarami przemocy domowej.Co tam...głupie baby,w katolickim kraju tak już jest,że baba rodzi dzieci i stoi przy garach.a jak chłopu obiad nie posmakuje -to leje.Przecież to normalne i państwu wara od polskiej tradycji i narodowego obyczaju.Platforma takimi apelami i ze swoimi "ministrami"robi z siebie idiotów,chociaż uważają,że to kobiety są idiotkami i uwierzą ten ich bełkot

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.