Facebook Google+ Twitter

Schetyna: Jest wniosek o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry

Grzegorz Schetyna ujawnił w programie RMF FM, że są gotowe wnioski Platformy o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry za łamanie Konstytucji RP i działania, które doprowadziły m.in. do śmierci byłej posłanki, Barbary Blidy.

Wczorajszy dzień przejdzie do historii polskiej polityki wydarzeniem niezwykłej wagi – urzędujący prezydent RP i premier – mają stanąć wedle woli Solidarnej Polski i PiS, przed Prokuratorem Generalnym i Trybunałem Stanu. Wnioski są przygotowane - zapowiedzieli liderzy obu opozycyjnych ugrupowań. Dziś mamy kolejną rewelację: Platforma przygotowała "Wniosek o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry" - ujawnił Grzegorz Schetyna w radiowym "Przesłuchaniu w RMF FM".

"Jesteśmy po ostatnich konsultacjach. Wniosek został przeanalizowany, czeka na decyzję klubu Platformy" - powiedział wiceprzewodniczący PO, Grzegorz Schetyna. Platforma zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu i Zbigniewowi Ziobrze łamanie Konstytucji RP i działania, które doprowadziły m.in. do samobójczej śmierci byłej minister i byłej posłanki na Sejm, Barbary Blidy – czytamy w serwisie rmf24.pl.

"Ile razy można być świeżym kotletem?"

Wiceprzewodniczący PO odniósł się też do pytania pani dziennikarz prowadzącej: "Ile razy można być świeżym kotletem?" Chodzi o drugie nowe jesienne otwarcie rządu i kolejne exposé premiera. Grzegorz Schetyna nie widzi w tym nic niezwykłego. Będzie – jak powiedział - "podsumowanie pierwszego roku kadencji i pierwszego roku funkcjonowania tej koalicji, tego rządu, a w sumie 5 lat, licząc łącznie z poprzednią kadencją". To naturalne, że "przedstawiamy plany, co dalej, na następne trzy lata, co do końca kadencji".

Na pytanie, czy nie pora powiedzieć, że tylko rekonstrukcja rządu może nas uratować, bo samo exposé, w którym premier obieca krew, pot i łzy, to (…) nie jest sposób na ucieczkę do przodu – były marszałek Sejmu odpowiedział, że przecież nikt z nas nie wie, co będzie "zawartością tego przemówienia, tego drugiego exposé". Nie ma pewności, czy będzie to "tylko program, czy będą propozycje personalne" premiera.

Polacy obwiniają premiera za Amber Gold

Do zarzutów wobec premiera, jakimi obwinia go 19 proc. Polaków za aferę Amber Gold i prasy syna dla OLT Express, według sondażu TNS Polska dla TVP Info, Grzegorz Schetyna odniósł się z dużym zrozumieniem sprawy. Przyznał, że problemy rodzinne i personalne, w polityce są zawsze trudne, zwłaszcza, gdy opozycja i media opisują je w "bardzo twardy sposób".

Wyjaśnił, iż z tym trudno się żyje i "ciężko funkcjonuje". Jak podkreślił - "sytuacja jest na pewno dyskomfortowa", choć "to (…) niczego nie tłumaczy, bo rząd musi normalnie funkcjonować" (…), musi podejmować wielkie i ważne "wyzwania". "I tak się będzie działo" nadal.

Czy wobec tego przyszła pora na komisją śledczą? Może lepiej powiedzieć: Wykładamy karty na stół, nie mamy nic do ukrycia? – pyta dziennikarka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ala kicia
  • Ala kicia
  • 08.09.2012 20:42

Mają szczęście złodzieje przy korycie że żyją w Polsce nie w Rumuni !

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jaś Fasola
  • Jaś Fasola
  • 08.09.2012 18:54

@ Mam wątpliwości Panie Grabski ....elektorat SLD będzie za ..

Komentarz został ukrytyrozwiń
przyjaciel Staszka
  • przyjaciel Staszka
  • 08.09.2012 18:27

Z tym "Trybunałem Stanu" ,Staszek Bareja,mógłby nakręcić niezły film ! Ubaw z głupków z PO, byłby niezły co!????

Komentarz został ukrytyrozwiń
.
  • .
  • 08.09.2012 14:52

Zgadzam się są bezradni natomiast PIS jest nieudolny jak dziecko we mgle. Po co ta licytacja od tych głupawych polityków i głupawych trybunałów więcej kasy i lepszego życia miał nie będę. To tylko widowisko niskiej jakości które kręci polityków i ich kibiców - Tak właśnie udają że coś robią a ci drudzy myślą że coś się dzieje - wynik tej hecy będzie żaden jak zawsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 08.09.2012 13:56

Takimi pomysłami platfusy się tylko kompromitują i dobrze ,więcej takich pomysłów ,budzi tylko śmiech na sali. Debiliki z PO, są rozbrajająco bezradni!

Trybunał .... a i owszem, ale niedługo dla nich!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.