Facebook Google+ Twitter

Schetyna: Jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-29 08:54

Wicepremier Grzegorz Schetyna uważa, że jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia euro. Schetyna powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia, że przyczyniło się do tego spotkanie premiera Donalda Tuska z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim oraz wczorajsze posiedzenie Rady Gabinetowej.

Według Schetyny, prezydent Lech Kaczyński powiedział wczoraj, że traktuje sprawę przyjęcia euro tak, jak wejście do NATO. Zdaniem wicepremiera, jest to wyraźna zmiana sytuacji. Schetyna dodał, że jego zdaniem trzeba najpierw zmienić konstytucję tak, aby można było przyjąć euro, a potem ewentualnie rozpisać referendum. Mogłoby się ono odbyć 7 czerwca przyszłego roku, razem z wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Schetyna powiedział, że premier Donald Tusk będzie prowadził w tej sprawie rozmowy z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Dodał, że polityczny kalendarz przygotowań do wprowadzenia euro będzie znany w najbliższym czasie. Rząd planuje powołanie pełnomocnika do spraw wprowadzenia euro. Wicepremier nie chciał podać nazwisk kandydatów, powiedział tylko, że powinien to być menager.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.