Facebook Google+ Twitter

Schetyna nowym Marszałkiem Sejmu, Wenderlich wicemarszałkiem

Grzegorz Schetyna został wybrany Marszłkiem Sejmu. - Przyjmuję to wielkie wyzwanie. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności - powiedział po wyborze na stanowisko Schetyna. Za kandydaturą polityka PO głosowało 227 parlamentarzystów. Przeciw było 121 posłów. Po pół godzinnej przerwie nowym wicemarszałkiem wybrany został Jerzy Wenderlich z SLD.

Pełniący obowiązki prezydenta RP, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz (L), prezydent elekt Bronisław Komorowski i Grzegorz Schetyna (P) / Fot. PAP/Tomasz GzellGłosowało: 414 osób. Większość bezwzględna wymagana do wyboru wynosiła 208 głosów. Za powołaniem Schetyny było 277 parlamentarzystów. Przeciw było 121 posłów. 16 osób wstrzymało się od głosu.

- Dziękuję za okazane zaufanie. Chciałbym prosić o współprace tych, którzy byli przeciw - powiedział po wyborze Schetyna. - Gratuluję i dziękuję prezydentowi-elektowi. Bo dzięki niemu zostałem Marszałekiem Sejmu.

- Przyjmuję to wielkie wyzwanie. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności - dodał.

Jeszcze przed głosowaniem Schetynę posłom reklamował premier Donald Tusk. - Ma dobre cechy swoich ulubionych bohaterów gladiatora i Shreka - mówił. I zakończył: - Jestem przekonany, że Sejm będzie dumny z nowego marszałka.

Wendelrich wybrany wicemarszałkiem

- Wszystkie jego cechy osobowe, piękna polszyczyzna, umiejętność szukania kompromisu będą pomocne w pracy Prezydium Sejmu - reklamował kandydata SLD, Jerzego Wenderlicha, Grzegorz Napieralski. - Jerzy Wenderlich świetnie gra na skrzypcach i jest doskonałym ojcem - nie ustawał w pochwałach szef Sojuszu.

Wniosek poparło 412 posłów, przeciw było 3. Dwie osoby sie wstrzymały.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.07.2010 20:05

Widocznie afera hazardowa była przepustką do... Schetynizm polityczny - jedno z ogniw do stworzenia monopolu władzy. Nie można jeszcze mówić o totalizmie władzy, bo w tamtych warunkach najwyższą pensję maja tzw. siły opresyjno-śledcze, a w tej chwili najlepiej zarabia sfera biznesowa. Z drugiej strony wolne miejsc marszałka Sejmu należąło się PO. A jakby tak wybrano posła Jarosłasw Gowina - na marszałka. Pana Schetynę premier Tusk zdymisjonował za sprawa ujawnionej afery,a dziś taka nagroda.

To nie zgoda buduje, to absolutna władza zrujnuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już trzecia głowa państwa dziś. Uff, ale dzień. Kto wie, może Po sprawi, że także będziemy mieli i 4 głowę państwa dziś?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.