Facebook Google+ Twitter

Schetyna o Kapicy: Z oceną przesłuchania należy poczekać

Szef klubu parlamentarnego PO Grzegorz Schetyna uważa, że należy poczekać z oceną zeznań Jacka Kapicy przed hazardową komisją śledczą.

Niektórzy komentatorzy uważają, że z wypowiedzi wiceministra finansów wynika, iż przeciek o akcji CBA w sprawie aferze hazardowej mógł wyjść z Kancelarii Premiera. Grzegorz Schetyna mówi, że taka teza jest nieuprawniona.

Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia mówił, że aby dojść do prawdy, komisja musi mieć czas i być po rozmowach z ludźmi, którzy uczestniczyli w procesie legislacyjnym od 2003 roku. Szef klubu Platformy Obywatelskiej podkreśla, że nowelizacja ustawy hazardowej nie była wyłącznie dziełem Zbigniewa Chlebowskiego i Jacka Kapicy.

Wczoraj przed komisją śledczą badającą aferę hazardową Jacek Kapica przedstawił notatkę sporządzoną po spotkaniu ze Zbigniewem Chlebowskim 27 sierpnia 2009 roku. Wiceszef resortu finansów powiedział posłom komisji, że podczas tego spotkania były szef klubu parlamentarnego PO mówił o zamieszaniu wokół ustawy hazardowej. W notatce Kapicy znalazł się również zapis, że Chlebowski zapewniał, iż nie chciał wpływać na proces legislacyjny ustawy o grach losowych i zakładach wzajemnych.

Grzegorz Schetyna, którego nazwisko pojawiło się w kontekście afery hazardowej, ma być przesłuchany przez komisję jeszcze w styczniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.