Facebook Google+ Twitter

Schetyna: Pokażemy, że rząd jest skuteczny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-13 08:07

Szef klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej przyznaje, że szybkie uchwalenie ustawy hazardowej ma pokazać, że rząd jest skuteczny. Grzegorz Schetyna liczy, że nowe rozwiązania zostaną przyjęte jeszcze w listopadzie. Posłowie zajmą się ustawą we wtorek.

Gość Sygnałów Dnia w Polskim Radiu jest przekonany, że parlamentarzystom uda się osiągnąć porozumienie w sprawie przepisów ustawy. Grzegorz Schetyna zaprzeczył, jakoby podczas spotkania z szefami klubów parlamentarnych premier twierdził, że osoby, które zgłaszają zastrzeżenia do rządowej propozycji, to przeciwnicy walki z hazardem.

Takie zarzuty stawiali pod adresem szefa rządu politycy SLD. Według Schetyny, zastrzeżenia przedstawicieli Lewicy wobec projektu nowego prawa wynikają z braku wiedzy polityków na temat ustawy.

Projekt ustawy zakłada między innymi podniesienie podatków dla branży hazardowej, jej częściową delegalizację, blokuje też wprowadzenie wideoloterii na polski rynek.ęłęó Ustawa ograniczająca hazard w internecie będzie przyjmowana nieco później ze względu na bardziej skomplikowaną materię i konieczność zapisania szczegółów technicznych.

W sprawie rządowego projektu ustawy o grach i zakładach wzajemnych posłowie PiS spotkają się dziś w Sejmie z szefem doradców premiera Michałem Bonim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.