Facebook Google+ Twitter

Schetyna przegrał wybory. Protasiewicz śpiewa mu sto lat i planuje czystki?

Grzegorz Schetyna przegrał wybory na Dolnym Śląsku o 11 głosów. Nowym szefem Platformy Obywatelskiej został Jacek Protasiewicz, który stwierdził, że wynik jasno pokazał, że w PO istnieją dwa środowiska. I że Tusk jest niekwestionowanym liderem.

 / Fot. PAP/Maciej Kulczyński205 głosów dla Jacka Protasiewicza i 194 dla Grzegorza Schetyny - z takim wynikiem zakończyła się druga tura wyborów na szefa Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku. Takiego obrotu sprawy nie spodziewał się nikt, a już najmniej sam zainteresowany, któremu nie udało się ukryć rozczarowania. "Zwyciężyła arytmetyka, mechanika i chemia, a nie było prawdziwej merytorycznej debaty" - powiedział. Schetyna przez dwie kadencje pełnił rolę przewodniczącego PO, ostatnio wiele mówiono również o jego powrocie do rządu.

Po ogłoszeniu wyników Jacek Protasiewicz zaśpiewał "Sto lat" konkurentowi, podziękował za minione kadencje i powiedział, że wynik jasno pokazał, że w PO są dwa środowiska. "Już dzisiaj chciałbym wam zadeklarować, że zrobię wszystko, abyśmy bezkonfliktowo zabrali się wspólnie do pracy po tych wyborach" - powiedział. Schetyna skomentował to dość zdawkowo: "Zawsze jest tak, że najważniejsza jest PO".

Wybory regionalne jeszcze trwają, a przegrana Schetyny może pogrążyć jego ludzi - informuje grzegorza. Jeszcze w sobotę wydawało się, że w Wielkopolsce zwycięży Rafał Grupiński, a na Mazowszu Andrzej Halicki. Po klęsce Schetyny wyborcy mogą jednak zmienić swoje preferencje i postawić na ludzi Tuska - w Wielkopolsce na Waldego Dzikowskiego, a na Mazowszu na Tomasza Siemoniaka (jeśli zostanie zgłoszona jego kandydatura).

Wybór Protasiewicza na szefa PO na Dolnym Śląsku wyraźnie podkreślił, że Donald Tusk jest niekwestionowanym liderem w Platformie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.