Facebook Google+ Twitter

Schetyna rozliczy PO za niską frekwencję w prawyborach

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-04-09 08:49

Schetyna zaczyna rozliczanie za niską frekwencję w prawyborach. W przyszłym tygodniu zrobimy w Platformie przewietrzenie - mówi w rozmowie z "Polską" Grzegorz Schetyna, sekretarz generalny partii.

Schetyna / Fot. Wojciech Barczyński/PolskaSchetyna zaczyna rozliczanie za niską frekwencję w prawyborach. - W przyszłym tygodniu zrobimy w Platformie przewietrzenie - mówi w rozmowie z "Polską" Grzegorz Schetyna, sekretarz generalny partii. Bo wtedy we wszystkich powiatach na podstawie numeru PESEL będą sprawdzani członkowie PO, którzy nie oddali głosu w prawyborach. Platforma chce walczyć z "pompowaniem" partyjnych kół.

I tak część z członków partii Donalda Tuska może spotkać nieprzyjemna niespodzianka, bo politycy Platformy Obywatelskiej przekonują, że po analizie frekwencji szeregowi członkowie mogą stracić miejsce w strukturach. - Zweryfikujemy dosłownie wszystko, czyli aktywność, obecność na zjazdach, opłacanie składek. I dzięki tej wiedzy będziemy mogli z partii wykluczyć biernych członków, tak zwane martwe dusze - mówi polityk Platformy. I spekuluje, że tych w PO jest wielu.

Dlaczego? Bo do PO bardzo łatwo się zapisać. Teraz zgodnie ze statutem partii wystarczy wysłać deklarację o przyjęcie listownie. Nowe osoby po pół roku mają już prawo wyborcze. A to sprzyja sytuacji, w której na pół roku przed wyborami na siłę wprowadza się ludzi do ugrupowania. - Uważam, że kryteria przyjęcia do partii powinny zostać zaostrzone - komentowała Julia Pitera niską aktywność członków PO. Posłanka zapewniała, że o problemie rozmawiała już z działaczami mazowieckiej Platformy.

Joanna Miziołek

Więcej:
polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Co to pierwsze prawybory w PO,poczekajmy na następne .Może jeszcze tak być ,że nawet politycy nie lubią głosować .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.