Facebook Google+ Twitter

Schetyna: Sprawy Palikota nie można tak zostawić

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 10:21

- To przestępstwo przeciw Platformnie - oburza się przewodniczący klubu PO Grzegorz Schetyna i zapowiada, że Janusz Palikot poniesie konsekwencje za złamanie zasad prawyborów.

Chodzi o poniedziałkowy wpis Janusza Palikota na jego blogu. Napisał on o kandydatach swojej partii na prezydenta, że "choć obaj są formalnie kandydatami Platformy, to w sensie merytorycznym i politycznym" jest to wybór między kandydatem PO - Bronisławem Komorowskim a kandydatem PO-PiS-u - Radosławem Sikorskim, 'a może nawet PiS-u' ".

Grzegorz Schetyna uważa, że tej sprawy nie można tak zostawić - zwłaszcza, że zasady prawyborów były jasno określone i wykluczały agresywną kampanię wewnętrzną. Przewodniczący klubu PO podkreślał, że partii zależy, by prawybory były świętem demokracji, a Janusz Palikot złamał zasady przyjęte w PO. - To jest przestępstwo przeciwko Platformie Obywatelskiej, a tego nie możemy akceptować -powiedział Grzegorz Schetyna.

O tym, jaka kara czeka Janusza Palikota, ma zdecydować komisja wyborcza PO, która zbierze się w tej sprawie wieczorem (po 19.00). Następnie swoje stanowisko przedstawi zarządowi partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jakie przestępstwo! Palikot ma już prawdopodobnie dość sterowania odgórnego. Zwykle mówił co mu leży na wątrobie. Jego kontrowersyjne wypowiedzi są przyczyną obstrukcji zarówno PISuarów, jak i POpaprańców, co uważam jest demokratyczne. Schetyna, zaś świętem demokracji zdaje się nazywać partyjny zamordyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

POżyjemy, zobaczymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.