Facebook Google+ Twitter

Schetyna: Sprawy Palikota nie można tak zostawić

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 10:21

- To przestępstwo przeciw Platformnie - oburza się przewodniczący klubu PO Grzegorz Schetyna i zapowiada, że Janusz Palikot poniesie konsekwencje za złamanie zasad prawyborów.

Chodzi o poniedziałkowy wpis Janusza Palikota na jego blogu. Napisał on o kandydatach swojej partii na prezydenta, że "choć obaj są formalnie kandydatami Platformy, to w sensie merytorycznym i politycznym" jest to wybór między kandydatem PO - Bronisławem Komorowskim a kandydatem PO-PiS-u - Radosławem Sikorskim, 'a może nawet PiS-u' ".

Grzegorz Schetyna uważa, że tej sprawy nie można tak zostawić - zwłaszcza, że zasady prawyborów były jasno określone i wykluczały agresywną kampanię wewnętrzną. Przewodniczący klubu PO podkreślał, że partii zależy, by prawybory były świętem demokracji, a Janusz Palikot złamał zasady przyjęte w PO. - To jest przestępstwo przeciwko Platformie Obywatelskiej, a tego nie możemy akceptować -powiedział Grzegorz Schetyna.

O tym, jaka kara czeka Janusza Palikota, ma zdecydować komisja wyborcza PO, która zbierze się w tej sprawie wieczorem (po 19.00). Następnie swoje stanowisko przedstawi zarządowi partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jakie przestępstwo! Palikot ma już prawdopodobnie dość sterowania odgórnego. Zwykle mówił co mu leży na wątrobie. Jego kontrowersyjne wypowiedzi są przyczyną obstrukcji zarówno PISuarów, jak i POpaprańców, co uważam jest demokratyczne. Schetyna, zaś świętem demokracji zdaje się nazywać partyjny zamordyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

POżyjemy, zobaczymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.