Facebook Google+ Twitter

Schetyna: To co mówią politycy PiS jest haniebne. Powinna zająć się nimi prokuratura

Choć staropolskie przysłowie głosi, że milczenie jest złotem, nie zawsze się to sprawdza. Szczególnie w polityce. Antyczny Konfucjusz uważał, że milczenie jest przyjacielem, który nigdy nie zdradza. Ale Stanisław Jerzy Lec twierdził, że "czasem trzeba zamilknąć, żeby zostać wysłuchanym". Niestety, milczenie zbyt drogo kosztuje rząd.

W sprawie smoleńskiej Polska podzielona na dwoje. Każda partia i każdy obywatel mają swoje zdanie. O katastrofie, przyczynach i o tym, czy powinni lecieć, czy nie. Prokuratura bada, a prezes gada, Macierewicz dorzuca – ogień się tli, lecą dni. I coraz bardziej w prezesie rośnie pewność, że teoria zamachu, może być jedynie słuszną teorią. A rząd milczy, jak posąg z kamienia. Tylko prezes PiS wylazł z cienia. Przypuszcza atak za atakiem. Zostali zdradzeni o świcie. To był zamach na ich życie.

Szef PO i premier w jednym, Donald Tusk nie ma zapewne nic do powiedzenia. Nie ma nic nowego, więc milczy. Zabrał głos jego zastępca – Grzegorz Schetyna. Nie wytrzymał, musiał powiedzieć to, co gryzło go od dawna. Powiedział w Radiu Zet, że "to, co mówią politycy PiS, jest haniebne. Prokuratura powinna wyciągnąć z tego wnioski i stawiać zarzuty, kiedy łamane jest prawo. A kłamstwo i agresja w słowach polityków PiS jest łamaniem prawa". Użył słowa prezesa Kaczyńskiego: "hańba". Prezes ma jeszcze w zanadrzu dwa inne: "zdrada" i "zamach".

Według wyjaśnień Grzegorza Schetyny, w sprawie smoleńskiej jest łamane prawo. Dlaczego? Bo, jak czytamy na stronie Wprost, "najważniejsi politycy w państwie - prezydent, premier i ministrowie" są oskarżani o współudział w zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Grzegorz Schetyna, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych uważa, że to są słowa haniebne, sprzeczne z elementarnym poczuciem sprawiedliwości, odpowiedzialności i zasad prawa. Jego zdaniem, tym powinna zająć się prokuratura i podkreśla, że mówi to wprost, gdyż nie może to być "język polskiej polityki".

Zwykle spokojny i zrównoważony Grzegorz Schetyna, tym razem nie kryje wzburzenia i przyznaje, że do polskich prokuratorów, którzy prowadzą śledztwo w sprawie smoleńskiej, ma wiele uwag i pretensji. Przede wszystkim uważa, że politycy i obywatele "powinni być częściej informowani o postępach śledztwa". Bo, gdy prokuratura nie informuje o postępach śledztwa, zostawia miejsce na takie "oskarżenia i supozycje", jakie pojawiają się w ustach polityków PiS.

Grzegorz Schetyna ubolewał też w Radiu Zet nad tym, że po rozwiązaniu rządowej komisji Jerzego Millera, która badała okoliczności katastrofy smoleńskiej - "rząd milczy" i nie odpowiada oficjalnie w tej sprawie, na "oskarżenia stawiane" przez PiS, pod adresem rządzących władz.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

mikołajek
 • mikołajek
 • 19.04.2012 18:27

Schetyna palant miota się i nie potrafi robić to z klasą.
Wie że Tusk spisał go na straty a mimo to stara się grać na kilka frontów naraz.
Niby że podbija bębenek i gromi PiS a stara się to robić z jeszcze większą determinacją aniżeli najbliższe przydupasy pana premiera a za chwilkę przyczaja się gotów wbić nóż w plecy tymże przydupasom z premierem na czele.
Ten pan stał się już zupełnie niewiarygodny i tylko żądne newsa hieny dziennikarskie pogonią za każdym takim zgranym i przegranym wspomnieniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
los cebulos
 • los cebulos
 • 19.04.2012 18:07

Zamach był, Kopernik była kobietą a Jarosław Polskezbaw Kaczynski jest Wielki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dodam !
 • dodam !
 • 19.04.2012 16:09

Panie pośle Schetyna , prędzej czy później tak się stanie . Ci , którzy manipulują prezesem , podsuwają mu fałszywki trafią na terapię bez klamek . Kaczyński tak się zapląta w tej swojej obsesji ,ze sam poprosi o izolację . 7 porażki nawet Hofman mu nie wybaczy . Zatem cierpliwości , ugotują się we własnym sosie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 19.04.2012 10:05

Prokuratura zajmie się już nie długo agenturalną Platformą .Przecież będą musieli stanąć przed obliczem prawa i powiedzieć w śledztwie, dlaczego działali na szkodę państwa polskiego i kto tym kierował!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Endriu z pis
 • Endriu z pis
 • 19.04.2012 09:00

Zgadzam się częściowo ze Schetyną z tą różnicą że tymi ludźmi od Kaczyńskiego powinien zająć prokurator wspólnie psychiatrą. Najlepiej ze stopniem profesorskim i pochodzący z USA - oni wydadzą obiektywną opinię o tych pseudopatriotach!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 19.04.2012 07:15

Panie pośle Schetyna na głupotę nie ma lekarstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
orion
 • orion
 • 18.04.2012 22:11

Prokuratura powinna się zająć Schetyną i jego powiązaniami z Mirem ,Rychem i Zbychem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zyta
 • Zyta
 • 18.04.2012 21:39

Prokuratura powinna sprawdzić obydwie strony,wszak Schetyna nie ma patentu na prawdomówność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 18.04.2012 21:31

PiS-owi o to własnie chodzi.Kiedy tylko wkroczy prokurator to podniosą krzyk,że są szykanowani ,a sprawa jest "czysto polityczna".Kolejny powód do "bicia piany" i podgrzewania nastrojów,które po dzisiejszym dniu mogą już tylko opadać.Jeżeli jednak zrobi się "goręcej"to już nie będzie miejsca dla prokuratora,ale dla policji albo i wojska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaa
 • aaa
 • 18.04.2012 21:09

To dobry pomysł by zajęła się tym prokuratura - może śledztwo smoleńskie by ruszyło z miejsca. Nic z tego strach przed śledztwem jest tak ogromny ,że nic nie zrobią Platfusy, by broń Boże nic się nie wydało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.