Facebook Google+ Twitter

Schetyna: To co mówią politycy PiS jest haniebne. Powinna zająć się nimi prokuratura

Choć staropolskie przysłowie głosi, że milczenie jest złotem, nie zawsze się to sprawdza. Szczególnie w polityce. Antyczny Konfucjusz uważał, że milczenie jest przyjacielem, który nigdy nie zdradza. Ale Stanisław Jerzy Lec twierdził, że "czasem trzeba zamilknąć, żeby zostać wysłuchanym". Niestety, milczenie zbyt drogo kosztuje rząd.

W sprawie smoleńskiej Polska podzielona na dwoje. Każda partia i każdy obywatel mają swoje zdanie. O katastrofie, przyczynach i o tym, czy powinni lecieć, czy nie. Prokuratura bada, a prezes gada, Macierewicz dorzuca – ogień się tli, lecą dni. I coraz bardziej w prezesie rośnie pewność, że teoria zamachu, może być jedynie słuszną teorią. A rząd milczy, jak posąg z kamienia. Tylko prezes PiS wylazł z cienia. Przypuszcza atak za atakiem. Zostali zdradzeni o świcie. To był zamach na ich życie.

Szef PO i premier w jednym, Donald Tusk nie ma zapewne nic do powiedzenia. Nie ma nic nowego, więc milczy. Zabrał głos jego zastępca – Grzegorz Schetyna. Nie wytrzymał, musiał powiedzieć to, co gryzło go od dawna. Powiedział w Radiu Zet, że "to, co mówią politycy PiS, jest haniebne. Prokuratura powinna wyciągnąć z tego wnioski i stawiać zarzuty, kiedy łamane jest prawo. A kłamstwo i agresja w słowach polityków PiS jest łamaniem prawa". Użył słowa prezesa Kaczyńskiego: "hańba". Prezes ma jeszcze w zanadrzu dwa inne: "zdrada" i "zamach".

Według wyjaśnień Grzegorza Schetyny, w sprawie smoleńskiej jest łamane prawo. Dlaczego? Bo, jak czytamy na stronie Wprost, "najważniejsi politycy w państwie - prezydent, premier i ministrowie" są oskarżani o współudział w zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Grzegorz Schetyna, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych uważa, że to są słowa haniebne, sprzeczne z elementarnym poczuciem sprawiedliwości, odpowiedzialności i zasad prawa. Jego zdaniem, tym powinna zająć się prokuratura i podkreśla, że mówi to wprost, gdyż nie może to być "język polskiej polityki".

Zwykle spokojny i zrównoważony Grzegorz Schetyna, tym razem nie kryje wzburzenia i przyznaje, że do polskich prokuratorów, którzy prowadzą śledztwo w sprawie smoleńskiej, ma wiele uwag i pretensji. Przede wszystkim uważa, że politycy i obywatele "powinni być częściej informowani o postępach śledztwa". Bo, gdy prokuratura nie informuje o postępach śledztwa, zostawia miejsce na takie "oskarżenia i supozycje", jakie pojawiają się w ustach polityków PiS.

Grzegorz Schetyna ubolewał też w Radiu Zet nad tym, że po rozwiązaniu rządowej komisji Jerzego Millera, która badała okoliczności katastrofy smoleńskiej - "rząd milczy" i nie odpowiada oficjalnie w tej sprawie, na "oskarżenia stawiane" przez PiS, pod adresem rządzących władz.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

mikołajek
 • mikołajek
 • 19.04.2012 18:27

Schetyna palant miota się i nie potrafi robić to z klasą.
Wie że Tusk spisał go na straty a mimo to stara się grać na kilka frontów naraz.
Niby że podbija bębenek i gromi PiS a stara się to robić z jeszcze większą determinacją aniżeli najbliższe przydupasy pana premiera a za chwilkę przyczaja się gotów wbić nóż w plecy tymże przydupasom z premierem na czele.
Ten pan stał się już zupełnie niewiarygodny i tylko żądne newsa hieny dziennikarskie pogonią za każdym takim zgranym i przegranym wspomnieniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
los cebulos
 • los cebulos
 • 19.04.2012 18:07

Zamach był, Kopernik była kobietą a Jarosław Polskezbaw Kaczynski jest Wielki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dodam !
 • dodam !
 • 19.04.2012 16:09

Panie pośle Schetyna , prędzej czy później tak się stanie . Ci , którzy manipulują prezesem , podsuwają mu fałszywki trafią na terapię bez klamek . Kaczyński tak się zapląta w tej swojej obsesji ,ze sam poprosi o izolację . 7 porażki nawet Hofman mu nie wybaczy . Zatem cierpliwości , ugotują się we własnym sosie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 19.04.2012 10:05

Prokuratura zajmie się już nie długo agenturalną Platformą .Przecież będą musieli stanąć przed obliczem prawa i powiedzieć w śledztwie, dlaczego działali na szkodę państwa polskiego i kto tym kierował!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Endriu z pis
 • Endriu z pis
 • 19.04.2012 09:00

Zgadzam się częściowo ze Schetyną z tą różnicą że tymi ludźmi od Kaczyńskiego powinien zająć prokurator wspólnie psychiatrą. Najlepiej ze stopniem profesorskim i pochodzący z USA - oni wydadzą obiektywną opinię o tych pseudopatriotach!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 19.04.2012 07:15

Panie pośle Schetyna na głupotę nie ma lekarstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
orion
 • orion
 • 18.04.2012 22:11

Prokuratura powinna się zająć Schetyną i jego powiązaniami z Mirem ,Rychem i Zbychem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zyta
 • Zyta
 • 18.04.2012 21:39

Prokuratura powinna sprawdzić obydwie strony,wszak Schetyna nie ma patentu na prawdomówność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 18.04.2012 21:31

PiS-owi o to własnie chodzi.Kiedy tylko wkroczy prokurator to podniosą krzyk,że są szykanowani ,a sprawa jest "czysto polityczna".Kolejny powód do "bicia piany" i podgrzewania nastrojów,które po dzisiejszym dniu mogą już tylko opadać.Jeżeli jednak zrobi się "goręcej"to już nie będzie miejsca dla prokuratora,ale dla policji albo i wojska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaa
 • aaa
 • 18.04.2012 21:09

To dobry pomysł by zajęła się tym prokuratura - może śledztwo smoleńskie by ruszyło z miejsca. Nic z tego strach przed śledztwem jest tak ogromny ,że nic nie zrobią Platfusy, by broń Boże nic się nie wydało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.