Facebook Google+ Twitter

Schlierenzauer chce odebrać koronę Nykaenenowi

Ten 22-letni Austriak w swoim dorobku ma już 41 zwycięstw w Pucharze Świata i jest na dobrej drodze, by zostać najlepszym skoczkiem wszech czasów. Mowa oczywiście o Gregorze Schlierenzauerze, który wygrywając w miniony weekend przybliżył się o kolejny krok do pobicia rekordu zwycięstw, który należy do Matti Nykaenena.

Schlierenzauer chce być najlepszym skoczkiem w historii. / Fot. Bożena Zajiczek-PanuśDo tej pory w świecie skoków narciarskich nieosiągalnym numerem 1 pozostawał Matti Nykaenen, ze swoimi 46 zwycięstwami w Pucharze Świata. Na drugim miejscu do niedawna znajdował się Adam Małysz, który na swoim koncie ma 39 pucharowych zwycięstw. Jednak w styczniu 2012 roku Gregor Schlierenzauer wyrównał dorobek Małysza, wygrywając po raz 39. w Zakopanem. 4 lutego Schlierenzauer wygrał po raz 40., stając się tym samym drugim najlepszym skoczkiem w historii. W miniony weekend, podczas konkursu na skoczni k-120, Gregor Schlierenzauer odniósł 41. zwycięstwo. To może oznaczać tylko jedno: Austriak chce odebrać koronę Matti Nykaenenowi.

Młodość sprzyja Schlierenzauerowi

"Mój wiek przemawia na moją korzyść. Nie ciąży nade mną presja czasu czy stres. Świadomość tego jest bardzo miła". / Fot. Bożena Zajiczek-Panuś
Młody wiek i bogaty dorobek jest dla Schlieriego przywilejem. "Oczywiście mam dalsze cele. Chcę zostać mistrzem olimpijskim. Chcę też pobić rekord Matti Nykaenena, który odniósł 46 zwycięstw. W tym przypadku mój wiek przemawia na moją korzyść. Nie ciąży nade mną presja czasu czy stres. Świadomość tego jest bardzo miła" – powiedział Austriak w wywiadzie dla diepresse.com

Magiczna liczba 47


Schlierenzauer podkreśla, że ma zamiar nie tylko wyrównać rekord, a go pobić. "47 zwycięstw to największy mój cel, gdyż reprezentuje największą rzecz, jaką człowiek w sporcie może osiągnąć: być najlepszym skoczkiem wszech czasów" – oświadczył w wywiadzie dla sport10.at.

Czy uda się zrealizować ten cel już w tym sezonie?


"Patrząc na poprzednie zimy, średnio odnosiłem 5 zwycięstw w każdym sezonie. Teoretycznie, jest więc możliwe, że wygram sześć lub siedem razy. Może się też zdarzyć, że ten sezon w ogóle nie będzie po mojej myśli. Dlatego, genialne jest to, że mam tak dużo czasu. Jestem młody i w końcu kiedyś ta sztuka mi się uda" – powiedział dla welt.de Gregor Schlierenzauer.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.