Schlierenzauer dla Wiadomości24.pl: Jestem szczęśliwy,że wygrałem

Gregor Schlierenzauer wygrał zawody LGP w skokach w Zakopanem. Drugie miejsce zajął Norweg Johan Remen Evensen, a trzecią pozycję wywalczył Adam Małysz! Wiadomościom24.pl udało się chwilę porozmawiać ze zwycięzcą!

Prawdziwy kibic sportowy, nieważne czy piłki nożnej, siatkówki, koszykówki lub jakiejkolwiek innej dyscypliny, przynajmniej raz w życiu musi przyjechać na zawody skoków narciarskich do stolicy Tatr. Nie można opisać słowami tego, co dwa razy w roku dzieje się na Wielkiej Krokwi. Trzeba po prostu odbyć pielgrzymkę do zakopiańskiej „Mekki” i poczuć atmosferę, którą tworzy kilkanaście tysięcy kibiców na trybunach i drugie tyle stojących pod bramami. Wróćmy jednak do konkursu, którego, niestety, nie zdominowali sami skoczkowie, lecz… pogoda. Deszcz, deszcz i burza.

Sami Niemi / Fot. Paweł KiliańskiW pierwszej serii najlepszym zawodnikiem okazał się zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie, Gregor Schlierenzauer, który w tych trudnych warunkach oddał skok na odległość 130 m. Drugie miejsce zajął Simon Ammann (130 m), a trzecie Robert Kranjec (127,5). Adam Małysz, po skoku na odległość 127,5 m, zajął czwartą pozycję z dużą szansą na wskoczenie na podium.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów LGP w Zakopanem / Fot. Paweł KiliańskiW drugiej serii, oprócz Małysza, zobaczymy także trzech Polaków: Kamila Stocha (20 miejsce), Łukasza Rutkowskiego (22 pozycja) oraz Macieja Kota (27 miejsce).

Druga seria zawodów również w całości odbyła się w deszczu. Ze skoku na skok, odległości były coraz lepsze, dlatego wszyscy kibice, zarówno na skoczni, jak i przed telewizorami nie mogła się już doczekać próby Adama Małysza (przyp. czwarty po pierwszej serii). Wreszcie przyszła kolej na naszego "Orła z Wisły", który poleciał na odległość 128,5 m , co było nie złą próbą, jednak nie wystarczyło na objęcie prowadzenia (Adam uplasował się tuż za Johanem Remenem Evensem 127,5 m i 131,5 m). Niektórzy fani stracili już nadzieję na podium dla Polaka. Skaczący po nim Robert Kranjec oddał próbę o 2 metry bliżej od Małysza, dzięki czemu znalazł się za naszym rodakiem.

Simi Ammann, który był następny po Słoweńcu, absolutnie zepsuł swój skok (zaledwie 124 m) i spadł na dalszą pozycję. Pech jednych, jest szczęściem dla innych, dzięki Szwajcarowi, Adam Małysz wskoczył na podium. Ostatnim zawodnikiem pozostał więc Gregor Schlierenzauer, który postawił kropkę "nad i", i pewnie wygrał pierwsze zawody Letniego Grand Prix w Zakopanem (132 m w drugiej serii).

Wyłącznie dla Wiadomości24.pl, zwycięzca zawodów, Gregor Schlierenzauer podzielił się swoimi Gregor Schlierenzauer- zwycięzca LGP w Zakopanem / Fot. Paweł Kiliańskiwrażeniami po konkursie:

Gregor Schlierenzauer:- Jestem bardzo szczęśliwy, ze wygrałem właśnie w Zakopanem, po kontuzji, której nie dawno się nabawiłem. Mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej."