Facebook Google+ Twitter

Schlierenzauer faworytem TCS: "Nie czuję presji"

Gregor Schlierenzauer, wygrywając w ostatnim konkursie w Engelbergu, przejął koszulkę lidera Pucharu Świata, tym samym stał się faworytem do zwycięstwa w nadchodzącym 61. Turnieju Czterech Skoczni.

Główny faworyt Turnieju Czterech Skoczni. / Fot. Bożena Zajiczek-Panuś22-letni Austriak rozpoczął sezon mocnymi akcentami: zwycięstwo w Lillehammer, Soczi oraz Engelbergu. Z tygodnia na tydzień jest coraz bliżej realizacji marzenia o byciu najlepszym skoczkiem wszech czasów.

Schlierenzauer liderem Pucharu Świata


Po przedświątecznym weekendzie w Engelbergu, Schlierenzauer objął prowadzenie w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata, wyprzedzając dotychczasowego lidera, Severina Freunda, o 18 punktów.

"To był bombowy weekend. Pierwsze i trzecie miejsce to szaleństwo. 43 zwycięstwa w Pucharze Świata to coś niesamowitego i wspaniała motywacja przed Turniejem Czterech Skoczni" – powiedział po niedzielnym konkursie w Engelbergu Gregor Schlierenzauer.

"Nie czuję presji"


Można zastanawiać się, na ile Gregor Schlierenzauer czuje się rzeczywiście zmotywowany przed turniejem? Przecież w ubiegłym sezonie udało mu się już wygrać Turniej Czterech Skoczni.

"Zwycięstwo w ubiegłorocznym turnieju było realizacją moich dziecięcych marzeń. Oczywiście, chciałbym to powtórzyć, choć nie ciąży na mnie już presja. Jestem w dobrej formie, w nadchodzącym tygodniu zaczerpnę pozytywnej energii, no i ruszamy. Turniej będzie niewątpliwie bardzo ekscytujący, potrzebna będzie odrobina szczęścia, a do tego dobre skoki. Dobre wyniki Niemców stanowią dodatkową motywację i z pewnością będziemy świadkami emocjonujących konkursów" – powiedział Schlierenzauer na swoim blogu.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.