Facebook Google+ Twitter

Schroeder w uściskach z Putinem. Prezydent Rosji uczestniczył w urodzinach byłego kanclerza Niemiec

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder znalazł się w ogniu krytyki po tym jak w mediach pojawiły się jego zdjęcia z imprezy urodzinowej w której uczestniczył Władimir Putin.

 / Fot. EPA/ANATOLY MALTSEVByły kanclerz świętował swoje 70. urodziny w Petersburgu. Na przyjęciu pojawił się prezydent Rosji, Władimir Putin. Imprezę zorganizowała firma Nord Stream. Schroeder jest szefem komitetu akcjonariuszy. 51 proc. akcji spółki należy do Gazpromu.

Niemieckie media są bezlitosne dla byłego kanclerza. "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze, że widok Schroedera w uściskach Putina jest makabryczny, bo w tym samym czasie obserwatorzy OBWE są więzieni przez prorosyjskich separatystów - podaje Dziennik.pl.

Gerhard Schroeder był kanclerzem Niemiec z ramienia SPD w latach 1998-2005. Tuż przed odejściem z urzędu podpisał umowę o budowie Gazociągu Północnego na dnie Morza Bałtyckiego. Gazociąg był kością niezgody między Niemcami i Polską, bo omija nasz kraj. Nie minęło wiele czasu od pożegnania się z fotelem kanclerza, gdy Schroeder otrzymał stanowisko w kontrolowanej przez Rosjan spółce Nord Stream.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Pan Wasiluk dobrze prawi, polać mu :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wasiluk nie piszę, że rozmawiał Pan osobiście z Putinem, bo takowej dostatecznej wiedzy nie posiadam wiec nie piszę głupot, po cóż miałbym się ośmieszać jak, to czyni Pani komentatorka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasz nieoceniony pan Konopka pozostaje mistrzem potknięć sprzecznych z logiką arystotelesowską, nad polityczną już się nie rozwodząc. W jaki sposób osoby nie posiadające wystarczającej wiedzy w przedmiocie zagadnienia, do którego się odnoszą, mają nie pisać głupstw? Jednakowoż, nie chcąc być samochwałą, a raczej wykazać niezbędną pokorę, schodzę z łam, by poszerzać wiedzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Gazociąg Północny ominął Polskę dzięki nieumiejętnej polityce rządu Kaczyńskiego" .

Osoby, które nie posiadają dostatecznej wiedzy nie powinny pisać głupot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS sromotnie przegrał wybory wolą wyborców . Przegrał 7 kolejnych . 8 też przegra .
Zawsze można winą Kaczyńskiego
obciążyć Tuska . Do tego przez lata można się przyzwyczaić . Gazociąg Północny ominął Polskę dzięki nieumiejętnej polityce rządu Kaczyńskiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby nie przerwana podstępnie przez Tuska pełna kadencja rządów PIS gazociąg nie powstałby. Możemy się domyślać, że wówczas głównym zadaniem Tuska było obalenie wszelkimi metodami rządów PIS, aby umożliwić Niemcom budowę gazociągu.
Tusk w ten sposób spłacał otrzymane od Niemców reklamówki pełne marek. Dokładnie pamiętam pieniactwo, podstępne działania i sabotowanie rządu Jarosława Kaczyńskiego, przez "gabinet cieniasów" Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Gazociąg był kością niezgody między Niemcami i Polską, bo omija nasz kraj."

Kością niezgody ze strony Polskiej był wówczas, gdy rządził PIS. Po przejęciu władzy przez PO Tusk akceptował budowę gazociągu. Dzisiaj, gdy Piskorski ujawnił fakt finansowania partii KLD przez Niemcy, to ówczesna zgoda na budowę gazociągu jest odpowiedzią z jakiego powodu Tusk wyraził zgodę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.