Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18462 miejsce

Schulzem po łapkach

- Mam nadzieję, że polski naród jest na tyle mądry, że szybko odeśle ten rząd do domu - radzi przewodniczący niemieckich socjalistów, Martin Schulz. Nie pozostaje nam nic innego jak zastosować sie do rady i dowieść własnej mądrości albo... przedefiniować znaczenie tego słowa. A może wykorzystać szansę do siedzenia cicho? Nie, nie w Wiadomościach24.pl!

Martin Schulz i Angela Merkel / Fot. Marcin NowakMartin Schulz. Pamiętam, że kiedy pracowałem w Parlamencie Europejskim, poznałem tego pana. Jawił się jako elegancki myśliciel, wycierający po posiłku usta chusteczką, przechadzający się korytarzami i gładzący swoją grecką brodę. Oczywiście poza kamerami... W świetle reflektorów pan Schulz zmienia się diametralnie. Podgrzewa polityczną atmosferę o 100 stopni.

Wściekłe "Herr Katsinky" pobrzmiewało w Brukseli nie raz, podczas czerwcowego szczytu Unii Europejskiej. Nie pamiętam, by polskie media przytoczyły skrót myślowy szefa europejskich socjalistów, który brzmiał mniej więcej tak: "Polska Kaczyńskich staje się rolnikiem, dojącym bezwstydnie naszą wspólną krowę". Ale to dobrze, że nie przytoczyły. Bo w ramach kontrofensywy, eurodeputowany Bogdan Pęk krzyknął: "Ty chamie!".

- Tak, pan Schulz jest specyficzny - słyszałem w kuluarach, nawet od jego bliskich współpracowników.

"Mam nadzieję, że polski naród jest na tyle mądry, że szybko odeśle ten rząd do domu." - rozprawia Schulz, dając polskiemu społeczeństwu wskazówki, jak zachować się mądrze. Rozumiem, że gdy po wyborach sytuacja polityczna nie ulegnie zmianie, jeśli górę wezmą głosy tych, którym w kraju żyje się lepiej, to przyjdzie nam się publicznie korzyć i spowiadać z naszej narodowej głupoty? I całować stułę pana S.? W świetle powyższej mądrości pana Schulza, nie mogę - niestety - zacytować prezydenta Chiraca. Bo przecież trudno wymagać od męża stanu tej klasy, aby wykorzystał "doskonałą okazję, by siedzieć cicho". Nie z nami te numery...

Co wywołało tak wściekły atak, przepraszam, lekcję mądrości ze strony niemieckiego polityka? Ano kara śmierci. Polska, nie zgodziła się na Europejski Dzień Przeciwko Karze Śmierci. (Ufffff) Nie zgodziła się. Tylko dlatego, że postuluje Europejski Dzień Na Rzecz Ochrony Życia. W który to dzień, oprócz ochrony życia przed ostatecznością wymiaru sprawiedliwości, powinno się mówić również o ochronie życia przed (uwaga, niemodne słowa!) aborcją i eutanazją.

Mówi się... Szkoda słów. Polska chciała ratować Europę po raz kolejny przed symptomem schizofrenii, a dostała po łapkach. Schulzem po łapkach. Przewodniczący PSE mówił ponadto, że "nie można tolerować podważania wartości, których nikt inny w Europie nie kontestuje". Ja tylko przyklasnę tej teorii, chwycę za rękę ojca Schumanna i pogrożę palcem panu Schulzowi. Wartości europejskie? A obok nawoływanie do izolacji? To może lepiej odizolować się od pana Schulza?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

(+)zauwazam ze sie Pan marnuje w W24.Swiadcza o tym komentarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stefano, to chyba wypowiedź niezbyt na temat :) O "ośmieszaniu" to w innych felietonach

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może to nasi reprezentanci swoimi nieodpowiedzialnymi wypowiedziami /pp.Giertychowie -o żydach, o teorii kreacjonizmu, homoseksualistach, itp//i zachowaniami /p. Pęk - hasło komu wstęp wzbroniony, p.Golik - wiadomo co/, ośmieszając Polskę,dają pretekst panom Schulcom do tego rodzaju uwag i pouczeń?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A nie dało się jednocześnie postulowac i zgodzić na to co jest pod ręką tymczasem?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za tekst poruszający ważny problem. Sam już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem napisania podobnego tekstu. Czy musimy "siedzieć cicho" i dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miedzy innymi dzięki Polsce Niemcy zrobiły w latach 90 biznes stulecia . Polityczny i ekonomiczny. A ten bezczelny lewak wyjeżdża z dojeniem. Pęk miał racje krzycząc "cham".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niepotrzebnie się wtrąca. Jak jakiś "dobry" wujek. Może też będziemy podpowiadać Niemcom, kogo mają wybierać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus tez dam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcin, chyba nie zrobiłeś autokorekty.
Co do Schulza trudno sie nie zgodzić - to arogancki, zakochany w sobie lewacki idiota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.