Facebook Google+ Twitter

Schumacher powoli wybudzany ze śpiączki? Pozytywnie reagował na bodźce

Szpital w Grenoble potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne, że Michael Schumacher jest stopniowo wybudzany ze śpiączki farmakologicznej.

 / Fot. By Gil Abrantes from Portugal (IMG_3711_1) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia CommonsFrancuski dziennik "L'Equipe" poinformował, że Schumacher pozytywnie reagował na bodźce, lekarze postanowili więc stopniowo wybudzać kierowcę Formuły 1 - czytamy w serwisie wp.pl. Informacje częściowo potwierdził neurochirurg z zespołu opiekującego się Schumacherem.

Niemiec utrzymywany jest w śpiączce farmakologicznej od 29 grudnia. Tego dnia siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 doznał upadku w czasie pobytu w Alpach. Schumacher uderzył głową w skałę podczas jazdy na nartach. Jego kask pękł. Stan "Schumiego" jest od tamtej pory krytyczny, ale stabilny.

"Jeśli Schumacher obudzi się i będzie mógł samodzielnie chodzić, jeść czy ubierać się, będziemy mogli mówić o triumfie ludzkiej wytrzymałości" - stwierdził z kolei Gary Harstein, były szef lekarzy Formuły 1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.