Facebook Google+ Twitter

"Schuman" - szkoła z 35-letnią tradycją

Dziś mieszkańcy warszawskiej Sadyby mogli wziąć udział w pikniku zorganizowanym przez nauczycieli i uczniów szkoły jubilatki: CX LO i Gimnazjum nr 9. W programie m.in.loteria fantowa, pokazy nowych form rekreacji i rodzinne gry sportowe.

Zespół Szkół nr 59 to szkoła z 35-letnią tradycjąMożna było realizować swe plastyczne pomysły
Wokół szkoły sporo się działo


Piknik wokół budynku szkoły trwał do godziny 13. Prócz pokazów nowych form ruchowych: gymstick, nordic walking i capoeiry można też popatrzeć na pokazy szermiercze i wziąć udział w loterii fantowej i rodzinnych grach rekreacyjnych. W sali gimnastycznej szkoły odbyły się występy artystyczne uczniów. Warto było przyjść. Daję słowo, bo próbkę talentów młodzieży miałem okazję zobaczyć już wczoraj. Kilku skeczy prezentowanych na zaimprowizowanej scenie nie powstydziłby się niejeden profesjonalny kabaret.

Anna Nowakowska, dyrektor naczelny Zespołu Szkół nr 59Piątkowe uroczystości miały jednak przede wszystkim poważny charakter. Rozpoczęły się uroczystym ślubowaniem uczniów pierwszych klas gimnazjum. W kościele przy ul. Goryszewskiej odbyła się msza w intencji uczniów i nauczycieli, a o godz. 13 w szkole rozpoczęły się główne obchody jubileuszu 35-lecia szkoły. Gośćmi specjalnymi byli: Róża Thun, przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce, Giorgio Malisani, dyrektor Instytutu Kultury Włoskiej w Warszawie w towarzystwie Pierangelo Capello i Giorgio Kurschinsky, Wiktor Czechowski, zastępca burmistrza dzielnicy Mokotów i przedstawiciele warszawskich instytucji oświatowych.

Róża Thun, przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce– Jesteśmy już obywatelami nie tylko Polski, ale Europy – mówiła do uczestników uroczystości Róża Thun, przypominając wielką postać Roberta Schumana, współtwórcy Unii Europejskiej i patrona CX LO. — Myślmy o tym dla przyszłości, bo jesteśmy za przyszłość Europy współodpowiedzialni. Wszyscy, bez względu na swe przekonania. Tak jak Robert Schuman, który odważnie wierzył w przyszłość Europy zjednoczonej i to w najgorszej, wydawać by się mogło chwili. Tuż po straszliwej wojnie, która mogła na trwałe poróżnić europejskie narody.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No Bartek mam nadzieję - w końcu tyle pracy sie włożyło jej druk.. heh

Komentarz został ukrytyrozwiń

zdążyłąm na kilka skeczy, rzeczywiście świetne:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

O tak, loteria miała powodzenie : ))) ... szkolna gazetka "Szum@Nek" również - schodziła jak świeże bułeczki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.