Facebook Google+ Twitter

Schwarzenegger zadbał o zdrowie Kalifornijczyków

Do 2010 roku z talerzy wszystkich kalifornijskich restauracji mają zniknąć dania, które zawierają groźne dla zdrowia tłuszcze trans. A wszystko to za sprawą ustawy, którą podpisał gubernator Kalifornii -Arnold Schwarzenegger

screen-www.spiegel.de / Fot. http://www.spiegel.de/wissenschaft/mensch/0,1518,568235,00.htmlKu zdrowszej przyszłości

- Choroby serca są główną przyczyną większości zgonów w Kalifornii. Ustawa, która zakazuje stosowania tłuszczy trans to duży krok w kierunku zdrowszej przyszłości Kalifornijczyków - powiedział Schwarzenegger. Prawo postawi w gotowości przede wszystkim właścicieli restauracji, gdyż każde wykroczenie przeciwko niemu może ich słono kosztować. Tu przewidziane są grzywny od 25 do 1000 dolarów. Rozporządzenia, związane z zakazem stosowania kwasów tłuszczowych trans wydały również inne miasta, takie jak: Nowy Jork, Filadelfia, czy Seattle. Ustawa spotkała się z krytyką związku właścicieli restauracji, lecz na krytyce poprzestano.

Niebezpieczne tłuszcze

Badania naukowe dowodzą, iż kwasy tłuszczowe zawarte w pieczywie, margarynie, chipsach, w jedzeniu typu fast food powodują szereg reakcji zapalnych w organizmie, przyczyniają się do otyłości, pogarszają poziom cholesterolu we krwi. Tym samym zwiększają ryzyko wystąpienia zawału serca, czy udaru mózgu. Ich popularność tłumaczy niska cena , oraz to że są bardziej trwałe niż inne tłuszcze i można je ponownie stosować.

Często nie zastanawiamy się nad tym, co jemy. Żyjemy szybko i często zjadamy to, co mamy pod ręką. Najważniejsza jest jak najszybsza obsługa i jak najszybsze dorwanie się do jedzenia. Takim wymaganiom doskonale udaje się sprostać restauracjom typu fast food. Jednak niepokojące jest to, że pomimo wielu badań, mówiących o szkodliwości serwowanego przez nie jedzenia liczba zwolenników diety fastfoodowej wciąż rośnie. A skutki dla zdrowia są katastrofalne.

Źródło informacji: Spiegel.de

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.