Facebook Google+ Twitter

Schwytano imamów-pedofilów?

Napisałem niedawno, że zgodnie z tym, co środki masowego przekazu podają do wierzenia winni zbrodni pedofilii mogą być tylko księża rzymsko-katoliccy oraz pastorzy w krajach protestanckich, a tu masz... Warto śledzić ciąg dalszy tej sprawy.

Budynek szkoły koranicznej w Bośni. http://en.wikipedia.org/wiki/File:MedresaVisoko.jpg / Fot. nieznanyTrzej mężczyźni - pracownicy szkoły koranicznej dla dziewcząt, zostali aresztowani pod zarzutem bezprawnego uwięzienia niewielkiej grupy uczennic i napastowania ich na tle seksualnym. Szkoła Jamea al-Kauthar mieści się przy ulicy Ashton Road na przedmieściu miasta Lancaster. Główny budynek szkoły to najwyraźniej dawna wiktoriańska rezydencja szlachecka. Przy tej samej ulicy znajdują się: szpital oraz przytułek dla bezdomnych Nazaret.

Ta szkoła z internatem została założona w 1996 i jest to pierwszy przypadek, aby rozniosła się wieść, że dzieje się tam coś złego. Dotąd wyłącznie ją chwalono, m. in. za wysoki poziom przygotowania 410 uczennic, przebywających tam w internacie, mających 11 do 16 lat i pochodzących z całego świata, do GCSE (General Certificate of Secondary Education) - odpowiednika z grubsza naszego egzaminu gimnazajlnego. Również za wyjątkowo rzadkie wypadki konfliktów między uczennicami a ciałem pedagogicznym. Donosi o tym dzisiejszy dziennik „Guardian” oraz bardziej skrótowo telewizja Sky News.

http://www.guardian.co.uk/uk/2013/mar/11/sexual-assault-islamic-girls-school

http://news.sky.com/story/1063039/girls-school-sex-assault-claims-three-held

Dyrekcja szkoły na swojej internetowej stronie głównej przekazała następujący komunikat: „Szkoła jest w pełni świadoma wagi oskarżeń pod jej adresem, współpracuje w pełnym zakresie z policją i wyda oświadczenie w tej sprawie, gdy tylko zostanie zapoznana z wynikami dochodzenia.”

http://www.jamea.co.uk/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

No i jest ciąg dalszy, tzn. go nie ma:

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewa, w artykule do którego podała link, wskazuje na liczbę 30 tysięcy dzieci skrzywdzonych przez pedofilów w okresie ostatnich 5 lat (w Polsce). To nie jest drobnostka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pedofila trafia się wszędzie. Mały to promil w każdym społeczeństwie, niestety znajdzie się zawsze.
Właśnie podano, że pewien mężczyzna pracujący w szkolnictwie ( nie będący nauczycielem) od 10 lat molestował seksulnie dzieci - 10 - 11 do 13 latków.
Wabił je do siebie do mieszkania lub w szkolnej sali... Dopiero teraz jedna z matek ujawniła sprawę. Człowiek ten miał w komputerze zdjęcia pedofilskie, na których można było go rozpoznać.

Jak świat światem pewne dewiacje były i będą w społeczeństwie , bez względu na różnice kulturowe czy religijne czy jakieś inne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Społeczeństwo zamiast chlebem interesuje się Papieżem, który obiecuje za pracę dla niego raj po śmierci... przykładu nie trzeba daleko szukać w Wiadomościach 24 najważniejszym tematem stało się Konklawe czyli wybory człowieka, który będzie wmawiał Polakom, ze ich królową jest zmarła zydówka Maria, która powie jemu co ludzkość ma robić by dostać się do Raju po śmierci.

Prawda o raju jest prostsza: trzeba pracować dla siebie zamiast dla Papieża.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tym punkcie natomiast zgadzam się z szanownym przedmówcą. Ciekawe jednak, czy władze państwowe oraz podburzone i napuszczone na temat zastępczy (bo zachowania tak skrajne jak gwałcenie dzieci i młodszych nastolatków dotyczą tak naprawdę znikomej liczby ludzi, a robi się z tego taki temat jak gdyby to było najpoważniejsze zagrożenie dla zdrowia i życia najmłodzsych mieszkańców naszego kraju) społeczeństwo zechcą w ogóle rozmawiać na ten temat. Moim zdaniem: nie ma szans.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pedofilia podobie jak wszystkie spoosby szkodliwego zaspokajania potrzeby roznażania się jest kłopotem całego społeczeństwa i powinno się szukać sposobów uwolnienia od niej osób, które z różnych powodów w nią popadły.

Pedofilia mogła być wynikiem uzależnienia seksualnego osób, które z różnych powodów ją praktykowały... dotyczy to szczególnie osób, które same stały się jej ofiarami lub wpadły na taki pomysł w dziecinstwie czyniąc to najpierw jako formę zabawy. W pedofilię popadało dużo osób z powodów społecznych w tym przymusowego celibatu, wprowadzenia do prawa (szczególnie religijnego) cudzołstwa i innych zakazów swobody wyborze pratnera do rozmnażania się.

Pedofilię zamiast karać można i trzeba leczyć - szczególnie tą powstałą w wyniku uzależnień. Przymusowe leczenie szczególnie w ośrodkach zamkniętych jest jednocześnie karą, która w ocenie autora tej propozycji jest wystarczająca; były i zapewne będą osoby, które dobrowolne poddadzą się leczeniu ale będzie ich mniej a pedofilia zejdzie do podziemia jeśli będzie się ją potępiać lub straszyć karami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwał tak zwał... Problemem jest to, że w ich kulturze wiele osób nie widzi nic w tym złego, a wręcz uważane jest to za normalne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Główny problem polega na tym, że o ile w chrześcijaństwie pedofilia jest czymś jednoznacznie złym (z wyjątkiem wypowiedzi paru głąbów), to w islamie zjawisko jako takie dla nich w ogóle nie istnieje. Oddawanie starym facetom dzieci w charakterze żon jest dość popularne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie sięgajcie daleko, bo żyjemy tu i teraz. Od starożytności, jak i średniowiecza zmieniło się wiele. To jest normalna kolej rzeczy. Dlatego powinniśmy się ograniczyć do oceny zachowań ludzi w obecnych systemach i obecnych uregulowaniach prawnych i obyczajowych. Zdaję mi się, że dzisiejsze uregulowania zostały podyktowane, nabytą wiedzą medyczną. Widocznie nasi medycy uznali, że za wczesna inicjacja seksualna nie sprzyja dobremu rozwojowi istoty ludzkiej i powinniśmy się z tym zgodzić i przestrzegać. Moim zdaniem, tak na dobrą sprawę, sfera seksualna człowieka jest zaniedbana - powinniśmy to koniecznie nadrobić i wprowadzić wychowanie stosownie do dojrzałości, tak fizycznej, jak i psychicznej. Jeśli chodzi o pedofilię, powiem krótko - może wyrządzić wielkie szkody w psychice dziecka. A chyba nikt z - tutaj - obecnych, nie będzie tego kontestował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak w temacie pedofilii. Zapraszam Panów (i Panie) do dołączenia link do akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.