Facebook Google+ Twitter

Schwytano zabójcę z Biełgorodu (video)

Sergiej Pomazun, który zastrzelił sześć osób w Biełgorodzie został zatrzymany. Wczoraj, późnym wieczorem pojmano go w pobliżu biełgorodzkiego dworca kolejowego. Podczas zatrzymania ranił nożem rosyjskiego policjanta.

31-letni Sergiej Pomazun stał się w poniedziałek sprawcą niesłychanej tragedii w samym sercu 340-tysięcznego Biełgorodu. Z bliżej niesprecyzowanym zamiarem udał się do miejscowego sklepu myśliwskiego. Podjechał swoim czarnym BMW X5, po czym wtargnął do środka i zaczął strzelać do wszystkich osób jakie zauważył. Posługując się bronią myśliwską Miejsce zbrodni w Biełgorodzie. Hypervigilant Observer blog/CC3.0 / Fot. Hypervigilant Observer zabił trzech pracowników sklepu. Wyszedłszy na ulicę zastrzelił dalszych troje ludzi. Jedna z dwóch nastoletnich dziewczyn zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych ran. Sprawca uciekł swoim autem z miejsca strzelaniny wraz ze zrabowaną bronią. W jego rękach znajdował się między innymi pistolet gazowy IŻ-27 i sztucer Vepr 308 na co zwracano uwagę w komunikatach.

Szeroko zakrojone poszukiwania okryły Pomazuna ponurą sławą. Wszelakie rosyjskie media na gorąco informowały o przebiegu pościgu. Miejscowa policja otrzymała wsparcie z innych rejonów Federacji Rosyjskiej. Pojawiły się siły specjalne OMON i SOBR. Powiadamiano, że wielokrotnie wcześniej karany mężczyzna jest szczególnie niebezpieczny i leczył się w przeszłości BMW X5 Pomazuna odnalezione przez rosyjską policję. The Mendeleyev Journal blog/CC3.0 / Fot. The Mendeleyev Journal psychiatrycznie. Po pewnym czasie znaleziono samochód. Przeszukiwano domy i kontrolowano pojazdy. Mieszkańcom Biełgorodu i okolic radzono być ostrożnym i nie wychodzić z domu. Za pomoc w schwytaniu Pomazuna Główny Urząd Spraw Wewnętrznych w Biełgorodzie wyznaczył nagrodę w wysokości 3 mln rubli (blisko 100 tysięcy dolarów).

Późnym wtorkowym wieczorem doczekano się komunikatu rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych: "Sergiej Pomazun został zatrzymany w okolicach Biełgorodu".

Uciekinier próbował wydostać się z miasta. Rzecznik ministerstwa przybliżył okoliczności zakończenia pościgu: "Policjanci zauważyli go przy wagonie towarowym na dworcu w Biełgorodzie, kiedy próbował wydostać się z terenu otoczonego policyjnym kordonem. Kiedy zobaczył policjantów zaatakował ich." Wiadomo już, że chciał uciec z niebezpiecznego dla siebie rejonu kradzionym samochodem. Próbował zmylić czujność policjantów żądających okazania dokumentów i podał nieprawdziwe dane osobowe. Rozpoznano go jednak natychmiast. W czasie zatrzymani oficer w randze majora został zraniony przez Pomazuna w twarz i ramię. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obecnie Sergiej Pomazun pozostaje do dyspozycji śledczych, zaś sąd lada moment wyda nakaz o zastosowaniu środka Sergiej Pomazun. Hypervigilant Observer blog/CC3.0 / Fot. Hypervigilant Observerzapobiegawczego w postaci aresztu śledczego. Zarzuty jakie dotyczą jego osoby to sześciokrotne zabójstwo, kradzież broni i amunicji oraz napaść na funkcjonariusza policji. Zaznaczono, że mężczyzna w chwili zatrzymania nie był ranny. Pomazun w chwili zatrzymania nie miał ze sobą broni z której zabił sześć osób. Oprócz noża nie znaleziono przy nim żadnego innego oręża. On sam twierdzi, że narzędzia zbrodni utopił.

Pomazun zostanie przebadany przez psychiatrów. Po zatrzymaniu zapytano go dlaczego strzelał. Policjantowi odpowiedział, że strzelał "do piekła".

video - Sergiej Pomazun mówi: "Ja nie strzelałem do dzieci. Ja strzelałem do piekła.":


źródło: ITAR-TASS

article by Paweł Jankowski

utwór udostępniany na licencji CC3.0

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.