Facebook Google+ Twitter

Schymalla zostaje w TVP: prezes jedynki nie przyjął rezygnacji

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2011-07-22 22:28

Dyrektorka TVP1 Iwona Schymalla i prezes Juliusz Braun spotkali się wczoraj w sprawie złożonej przez Schymallę dymisji. Dyrektorka publicznej jedynki pozostaje na swoim stanowisku. Schymalla do wczoraj nie ujawniła powodów swojej decyzji.

Iwona Schymalla potwierdziła w środę, że zostaje w telewizji. "Schymalla oświadczyła, że jej rezygnacja była spowodowana wewnętrznym funkcjonowaniem spółki" - donosi "Rzeczpospolita".

Schymalla również zaprzecza o rzekomo wywieranych na nią naciskach politycznych "nie ma żadnego związku z naciskami na "Wiadomości" za zbyt małe eksponowanie prezydenta Bronisława Komorowskiego" - mówi Schymalla.

Czytaj także: Schymalla i Wyszyńska odejdą, bo TVP nie pokazywało Komorowskiego?

Jak pisze "Rzeczpospolita" owe naciski polegały na ingerowaniu Godlewskiego w program "Wiadomości". Andrzej Godlewski, który jest zastępcą Schymalli, to znajomy Jaromira Sokołowskiego - podsekretarz stanu w kancelarii prezydenta. Godlewski po objęciu stanowiska naciskał na "Wiadomości", by częściej prezydent był eksponowany w programie.

Po skargach na Godlewskiego, Schymala podjęła decyzję o rezygnacji. Schymalla i prezes Braun rozmawiali na temat pozbawienia Godlewsiego prawa do decydowaniu o programie "Wiadomośći". Rozmowa również tyczyła się Jacka Wekslera, szefa biura koordynacji programowej, który powinien mieć mniejszą ingerencję w ramówkę anteny. Godlewski zaprzecza jednak, aby ingerował w program "Wiadomośći".

Źródło:
rp.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

@ Konopka
 • @ Konopka
 • 25.07.2011 06:52

Zwolennicy PO nie są fanatykami [ Łódź to nienawiść osobista do PiS-u a nie miłość do PO ]. Moher wymienił zacnych ludzi zasłużonych dla Polski .Atakowani przez PiS tylko odpowiadają na niegodziwości. Palikot i Kutz powiedzieli tyle prawdy na którą by sobie nie pozwolili poprawnie politycznie. PiS jest zagrożeniem dla Polski i świata .Są skłonni wywołać wojnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
 • edwin
 • 25.07.2011 00:54

PIS-owcy czy pospolicie Pisuary nie mają na czole tatuażu. To jest piętno. Cyklop w tym miejscu miał jedno oko a oni piętno. Największe ma Prezes - pospólstwo mniejsze. Nikt z pospólstwa nie może mieć czegoś większego od Prezesa. Chłopaki z większym siusiorem lądują w PJN. Tamtejsze kobiety /np. Poncyliusz, Kamiński/ to sobie chwalą. To jest sprawa istotna a nie jakieś wzajemne podsrywanie w tv. Szymala niedługo będzie koncelebrowała mszę, zamiast Dziwisza- i to będzie wydarzenie godne uwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 24.07.2011 22:19

Idiotów się nie sieje sami się rodzą....tylko dlaczego wszyscy mają wytatuowane na czole PiS?
Co to za kuriozalnie nienormalne insynuacje?
Koń by się uśmiał, albo nie jednego kopnął w tyłek bo w głowę już za późno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@elza
Zagrożenie ze strony fanatyków Platformy Obywatelskiej i zwolenników tej organizacji jest realne przekonaliśmy się do czego prowadzi nienawiść w Łodzi. Wymienione osoby przez "moher" publicznie dają impulsy i przyzwolenie do kryminalnych zachowań. Już wcześniej pisałem że należy poważnie zastanowić się nad istnieniem "partii nienawiści" którą niewątpliwie jest PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
 • elza
 • 23.07.2011 22:19

@ moher , skrajną prawicą jest PIS więc obawy źle skierowane. Tyle procesów ile mają przedstawiciele PiS-u za zniesławienie nie było w historii polskiego parlamentaryzmu. Robicie obciach na cały świat , cały świat to komentuje , zapędy nacjonalistyczne , klerykalne .

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
 • edwin
 • 23.07.2011 21:19

@Leszek Małkowski >>> Dobre ! Dobre Stary, tylko nie leniuchuj i dokładaj nieco wysiłku. Pisz śmiało bez zdrobnień. Pisz jak jest. Gdzie widziałeś w tv cipkę ? To same stare baby otoczone kutafonami i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
moher
 • moher
 • 23.07.2011 15:36

Czytajac te komentarze obawiam sie ze PO-wcy tacy jak miedzy innymi :Niesiolowski ,Palikot,Kutz Bartoszewski,Sikorski,Sekula,Tusk ,czy nawet Komorowski swoimi zachowaniami doprowadza do takiej sytuacji ze w ich mlodziezowkach wychowaja takich fanatykow,i stanie sie to co stalo sie w Oslo.Przyjada na Jasna Gore i wystrzelaja nas moherow.PO to partia nienawisci i wszelkimi metodami bedzie zwalczac wszystko to co tkwi w POLSKIEJ TRADYCJI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ważna wiadomość - jakaś cipka i jakiś ciuliczek zmieni, A MOŻE NIE ZMIENI, stołeczek. Oooo! - drżyj narodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
biniaczek
 • biniaczek
 • 23.07.2011 10:31

Telewizja jeszcze bardziej katolicka !
Matka polka zostaje .
Dajcie ją jeszcze na wizję to prawdziwy ksiądz w spódnicy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 23.07.2011 09:50

PO usuwa każdego niezależnego dziennikarza.

Nie lubią jak ktoś im nie chce służyć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.