Facebook Google+ Twitter

Ściągałeś? Ksiądz Stryczek ma dla Ciebie pokutę!

Na bardzo ciekawy pomysł wpadł krakowski ks. Jacek Stryczek. Założyciel Stowarzyszenia Wiosna, realizującego takie projekty jak Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości, zachęcał dzisiaj w Krakowie do pokuty za grzech ściągania.

Nie chodzi bynajmniej o toczący się obecnie spór w kwestii ACTA. Sprawa dotyczy odpisywania czy ściągania podczas zajęć w szkole. Prawdopodobnie każdy z nas niegdyś okłamywał w ten sposób nie tylko siebie, ale również innych (rodziców, nauczycieli). Prawie każdy starał się zdać klasówkę, kartkówkę, sprawdzian czy egzamin, nie ucząc się, poprzez kombinacyjne robienie ściąg czy też zżynanie od kolegów z ławki. "Kłamię, że umiem, a w praktyce umiem jedynie przepisać" - kwituje to popularne zachowanie ksiądz Jacek. Kombinowanie to element, który pozostał nam po poprzednim PRL-owskim systemie. Wielu z nas wyssało takie zachowanie wraz z matczynym mlekiem.

Krakowski ksiądz pokazuje ludziom nową drogę walki z grzechem. Proponuje wszystkim, aby w ramach tegorocznego Wielkiego Postu odpokutowali stare winy. Zachęca do tzw. "jałmużny wielkopostnej". Chodzi dokładnie o pomoc dzieciom, które nie radzą sobie ze szkolnymi trudnościami. Ks. Jacek Stryczek zachęca do kupna Indeksu Sukcesu, aby jedno z podopiecznych projektu Akademia Przyszłości nie musiało kombinować, a mogło normalnie skończyć szkołę. Dzięki wsparciu darczyńców nie tylko zdobędzie potrzebną do przejścia do następnej klasy wiedzę (co gwarantuje praca wyszkolonych specjalnie do tego celu wolontariuszy-tutorów), ale również poszerzy swoje horyzonty (poprzez wyjścia edukacyjne), zrozumie, jak ważna jest nauka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.