Facebook Google+ Twitter

Ściepa na bukiet z szarfą

Trudno dzisiaj uchwycić moment inicjujący zmianę słownictwa i obyczajów ludzi dzierżących władzę, które zaczynają przybierać coraz bardziej karykaturalne rozmiary. Nie istotne jest kto i jak zaczął. Ważne jest oberwanie lawiny.

Przeciętny, zapracowany Polak ma to wszystko gdzieś, ale znacząca liczba obywateli naszego kraju obserwuje jednak na bieżąco wydarzenia i popisy naszych polityków tu, w kraju oraz na arenie międzynarodowej, co wyraża się na bieżąco publikacjami również na stronach naszej internetowej gazety.

Ostatnie tygodnie przynoszą wydarzenia hucpiarskie po obu stronach barykady. Ponieważ nie ma u nas płaszczyzny rozmów politycznych; u nas jest barykada, zza której strzela rząd do opozycji, a opozycja do rządu. Pociski naładowane są inwektywami, przezwiskami, żółcią, jadem i ekstraktem z szaleju. Wszystko to wali, w przeciwników oraz - zgodnie z zamiarami kanonierów - w nas wszystkich. W nas, którzy chodzimy na wybory i wrzucamy kartki do urn, łudząc się naiwnie że wybieramy ludzi godnych rządzenia naszym krajem.

Na szczycie barykady siedzi okrakiem Pierwszy Obywatel, Najważniejszy Przedstawiciel Narodu, poplecznik swego brata, wróg zacięty premiera, ministrów, swych poprzedników i następców do siódmego pokolenia. Który instrukcji niczyich słuchać nie ma zamiaru, co nie przeszkadza, że o braku takowych informuje wszem i wobec. Logicznie rzecz biorąc, skarga na brak instrukcji może sugerować, że gdyby była, to by ją wykonał; albo olał tym bardziej. To na uciechę publiki międzynarodowej.

Na miejscu, w tak zwanym międzyczasie, pod ostrzałem Jarosława brata i Donalda nie kaczora, miotają się przy guzikach do głosowania, w stanie kompletnego kociokwiku, nasi przedstawicie. Pstryk – jestem za, pstryk – jestem przeciw.
Dość ograniczone, jak widać, możliwości percepcji treści i odpowiedzi na pytania „kto jest za” i „kto jest przeciw” powodują, że większość wybrańców narodu głosuje „na lidera” z opłakanym skutkiem. Przydałyby się dodatkowe etaty na owczarki szkockie, nie mające sobie równych w zaganianiu ogłupiałego stada.

Tymczasem przed nami – obywatelami, staje w najbliższym czasie kolejne, demokratyczne zadanie, czyli
wybory przedstawicieli do PE. Następnego dnia, po wyborach, usłyszymy na dzień dobry, który gwiazdor partyjny załapie się na ekskluzywny fotel i solidne pobory. Tworzenie list „ze znanymi twarzami” może się odbić czkawką i przekornie – jak to u nas – obniżyć i tak zawsze niską frekwencję wyborczą. Pożyjemy, zobaczymy. Na razie czekam na dzisiejszy spektakl, jaki niewątpliwie urządzą obaj panowie antyszambrujący do prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.04.2009 11:40

Dołączam się z wielkim plusem: "Mając to wydarzenie na względzie, za zakalce przyprawiające o ból brzucha i niczym nie przypominające szarlotki; proponuję dla naszych rządzących, na odchodne, ściepę na bukiet ze stosowną szarfą.
Dobrowolne datki wrzucać proszę do domowych świnek, a potem jakoś to będzie. Jak to u nas." Tak (ich trzeba) trzymać.... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.04.2009 18:09

(+) Za tekst... przede wszystkim
(+) Za wzbogacenie mojego slownika o zwrot: "antyszambrujący" :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeciętna, zapracowana Polka +

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.04.2009 21:23

+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.04.2009 21:21

W sumie ma autor rację że to bez znaczenia czy rządzi PIS czy PO ja do tej listy dodaję PSL SLD UW UP UD i inne takie wynalazki bo nie jest ważne jaka świnia dorwała się do koryta ale by wreszcie to koryto zlikwidować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja Tobie błędów nie wytykam, np. interpunkcyjnych/ortograficznych (zależy jak na to spojrzeć).

Komentarz został ukrytyrozwiń

milan - paple się "Zresztą krytykować..."

"Z resztą" odchodzi sie od kasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

i masz babo placek !
Byka w slowie "skrupułow" strzelilem...oj niedobrze, niedobrze..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obdzieliłaś rząd mniej i bez żadnych konkretów. Paplać o ogółach każdy potrafi.
Ja tam uprzedzenie wyczuwam, nie pierwszy raz.
Z resztą krytykować to umie każdy, a robić to nie ma komu (parafrazując F. Kiepskiego i proszę nie brać dosłownie tych słów).

Komentarz został ukrytyrozwiń

milan - ja ci juz kiedys tłumaczyłam, że moje teksty są tendencyjne, poniewaz są komentarzami, a nie analizami.
Kaczynskim zawsze i wszedzie dołożę - przy każdej okazji.
Nie wiem więc skąd Twoje rozczarowanie. Nawrócenia na PiS sie po mnie spodziewasz, czy jak?
A swoją drogą - w tym akurat tekście obdzieliłam po równo i rząd i opozycję, ale panu Prezydentowi , z racji urzędu, należy się wiecej. Zgodnie z Jego życzeniami wyrazanymi w każdej sytuacji.

"...uprzedzona i obawia sie jej." - nie jestem uprzedzona Jestem zniesmaczona tak samo, jak miliony ludzi w naszym kraju. I nie boję sie jej, bo pisałam o Kaczyńskich paskudnie kiedy mieli władzę, piszę i teraz, kiedy do władzy usiłuja wrócić - obaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.